Aktuality

2016 2014 2013 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

02.06.2016


Prodej nové knihy FGR

více...

10.12.2014 V Ústí nad Orlicí se křtila nová motocyklová kniha


V podvečer 2. prosince 2014 se v prostorách ústeckoorlického Městského pivovaru sešlo na pozvání motocyklového týmu MOTO FGR přes 80 závodníků, mechaniků, ale i sponzorů a dalších osobností a vrstevníků, aby byli svědky slavnostního křtu nové knihy známého autora Jiřího Wohlmutha Motocykly moje láska - příběh Miroslava Felgra a značky FGR. Kniha přináší poutavou formou pohled na dávno zapomenutá léta závodění v Ústí nad Orlicí a okolí, přibližuje všechny roky existence týmu, který už zavítal na 34 závodních okruhů, jeho účast na domácích i zahraničních závodech, v nichž vyhrál už 33 závodů. Samostatnou kapitolu přitom představuje zatím vrchol ve snažení týmu Miroslava Felgra, jímž byla účast v seriálu mistrovství světa třída MOTO3 v roce 2012, kdy ústeckoorličtí navštívili i vzdálené Japonsko, USA i Austrálii a další. Večerem provázel slovem Luboš Felgr, který krátce po zahájení seznámil přítomné s účelem setkání, dále představil novou podobu internetových stránek týmu a pak vyzval k pokřtění nové knihy závodníka Bohumila Stašu, 20ti násobného mistra republiky, technika týmu FGR a bývalého závodníka Pavla Petráčka, majitele týmu FGR Miroslava Felgra a autora knihy Jiřího Wohlmutha. Miroslav Felgr poté předal všem, kteří týmem prošli a dobrým kamarádům bronzové pamětní medaile, jako vzpomínku na společně prožitých 12 let. Vydařený večer po krátkém zábavném programu vyvrcholil dražbou právě pokřtěné knihy a to ve prospěch dětí z Dětského domova v Potštejně, která nakonec vynesla příspěvek 7 000 Kč a to je jistě příjemný předvánoční dárek pro všechny. A tak velice příjemné setkání za účasti závodníků Václava Rathouského, Bohumila Staši, Bedřicha Fendricha, Zbyňka Havrdy, Pavla Zubatého, Jiřího Davida, Marka Morávka a celé plejády místních, přineslo i velice chvályhodnou iniciativu a potvrdilo, že závodnická motocyklová společnost myslí i na jiné.

18.09.2014 Sezóna MOTO FGR bez soupeřů a s mistrovským titulem!


Jak jsme již dříve avizovali, na náš tým čekal poslední závodní víkend,tentokráte u bratrů na Slovakiaringu. Mechanici se přesouvali až v sobotu,protože Martin Gbelec absolvoval předposlední závod seriálu Redbull Rookies Cupu a čekal ho rychlý noční přesun z italského Milana,kde dokončil závod na 17. místě. Nědelní warm-up byl poznamenám deštěm,stejně jako závod, takže bylo jasné, že útoky na rychlé časy se konat nebudou. Ten také náš jezdec s přehledem vyhrál o více než 5 vteřin, kdy navíc musel jet na jistotu, aby měl povinný počet kol potřebných ke kvalifikaci do závodu. Start kategorie MOTO 3 a 125 GP se jel opět společně s třídou Sport Production. Ten Martinovi vyšel, a i přesto, že musel startovat z posledního místa, na konci dlouhé cílové rovinky se dostal na druhé místo, krátce na to na první a pohodlně navyšoval svůj náskok i přesto, že na vodě jel teprve třetí závod a mokrý povrch nemá vůbec v lásce. Své časy neustále zrychloval, ten nejrychlejší zajel v posledním kole a vyhrál s propastným rozdílem 52 vteřin za 8 kol. Dlouhou dobu se zdálo, že druhé místo obsadí Petr Zářecký s KTM, na konci závodu však upadl a ještě stihl dojel třetí za italským závodníkem Menozzim. Suma sumárum, ze šesti závodů v letošní sezóně Martin na motocyklu FGR pět suverénně vyhrál a jeden nedojel kvůli závadě na materiálu, která je v šetření pojišÂťovny. I přesto, že Martin odjel v šampionátu Alpe Adria Cup pouze 5 závodů ze 13 možných, obsadil celkové 5. místo ze 23 bodujících. Současně se stal mistrem české republiky pro rok 2014! Martina nyní čeká start ve španělském Aragonu, kde opět bude bodovat o cenné bodíky a příštím roce budeme doufat, že se šampionátu mladých talentů znovu zúčastní. Tým MOTO FGR se nyní bude rozmýšlet, kam jeho kroky v příští sezóně povedou, pokud se pojede opět s Martinem Gbelcem, tak v úvahu připadají šampionáty německého, italského či španělského mistrovství.

18.08.2014 Domácí Velká cena Martina Gbelce


Stejně jako v minulých letech byl součástí Velké ceny české republiky dvojzávod Red Bull MotoGP Rookies Cup, jehož stálým účastníkem je i náš třináctiletý reprezentant Martin Gbelec. Po bezchybném pátečním tréninkovém programu následovaly sobotní a nedělní závod, kdy už vše tak hladce nešlo. Martin Gbelec: „ Na domácí závod jsem se moc těšil, všechno to dění okolo s fanoušky jsem si užíval a domácí prostředí mě vůbec nesvazovalo. Před čtrnácti dny jsem zde absolvoval jeden testovací den s týmem MotoFGR, takže to pro mě byla letos první traÂť kterou jsem se nemusel učit. V prvním volném tréninku jsme zpočátku zabíhali nové motory, pak už se závodilo naplno. Všechny tři tréninkové sekce se mi dařilo, kvalifikační čas 2:12,8 byl výborný. Sice to bylo třinácté místo, ale odstupy byly minimální , a já zajel tři velmi podobná kola za sebou a sám, bez toho aniž bych se za někým vyvážel, a to mně dodávalo hodně optimizmu do závodu. První závod si s námi zahrálo počasí pěknou hru. Když jsme opustili rošt na slickách do zahřívacího kola, začalo pršet. Poté co byl vyhlášen mokrý závod, my měli nazuty mokrá kola a pérování nastavené na vodu, traÂť rychle oschla….. První kola jsem potřeboval získat jistotu pro tuto neobvyklou kombinaci a začal okolo 19. Místa, jak jsem se začal cítit jistěji, tak jsem předjížděl jednoho soupeře za druhým až na 12. Pozici. To bylo dvě kola do cíle a moje přední pneumatika toho měla po všech těchto soubojích dost a já už nemohl brzdit tak abych odolal tlaku soupeřů a postupně zase čtyři pozice ztratil. Nešlo s tím víc udělat, několikrát už to bylo na upadnutí, spolu s měkkým nastavením na vodu to byla jízda na hraně. Byl jsem samozřejmě zklamaný být bez bodů, v cíli nás bylo šest v jedné vteřině a závěrečný souboj s Ratzatlioglem jsem prohrál o 0,017s :-( - ale se svým výkonem jsem byl spokojený, protože rychlost jsem měl dobrou. Start do druhého závodu byl v pohodě, udržel jsem si svoji startovní pozici. Ve třetí zatáčce do mě jeden ze soupeřů zevn

22.07.2014 Dva vítězné závody týmu MOTO FGR v Mostě


O uplynulém víkendu se konal další závod seriálu Alpe Adria Cup v severočeském Mostě, který byl bohužel jedinou zastávkou v našem kalendáři na území naší republiky. Tým před tímto závodem netestoval, neboÂť Martin Gbelec závodil minulý týden na německém Sachsenringu v šampionátu Redbull Rookies Cup, kde se mu podařilo získat čtyři mistrovské body. Jako vždy odjel tým ze svého sídla v Ústí nad Orlicí ve čtvrtek. Celý závodní víkend probíhal za vysokých teplot, což nebyly ideální podmínky k zajetí kvalitního času. I přesto bylo cílem zajet čas okolo 1:47 minuty. Jak již bývá zvykem, v pátek se Martin při 20-ti minutových trénincích seznamoval s tratí a hledal nastavení do kvalifikací a závodů, neboÂť jel na tomto okruhu s velkým motocyklem prvně. Na úvod zajel výborný čas 1:46,8 a přiblížil se času Lukase Trautmanna, který zde minulý rok vyhrál a který měl nesrovnatelně více závodů s motocykly kubatur 125 ccc a MOTO 3. Ve druhé kvalifikaci se již nezlepšil. Nečekaně oproti původnímu harmonogramu se jel závod tentokráte i v sobotu odpoledne. V něm Martin jasně dominoval, když jeho největší soupeř, Romana Tomášková nedojela ani na start kvůli poruše motocyklu. Druhým v cíli byl tak Švéd Wilje s propastnou ztrátou. Martin si zde oproti kvalifikaci polepšil o 0,2 sekundy. Ve druhém závodě v nedělním odpoledni, za teplot blížících se 40 stupòům, vyrazil náš pilot opět první. Od začátku bylo vše jasné, čekalo se pouze na to, o kolik Martin vyhraje. Horkou chvíli však zažil na konci závodu. Jezdce, kterého předjížděl o celý okruh, nerespektoval vlajky a došlo ke kolizi, kterou profesorsky ustál. Povinná dvě vítězství, za které si tým odvezl poháry znamenají prozatímní neporazitelnost, když Martin v letošní sezóně zaznamenal již pět jasných vítězství.

více...

07.07.2014 Legenda Jim Redman navštívil firmu MOTO FGR


O tomto víkendu ( 4.7 – 6.7.) se v Brně konala akce Grand Prix Revival motocyklů. Jako čestný host byl pozván 6 – ti násobný mistr světa silničních motocyklů, Angličan Jim Redman (ročník narození 1931). Při této příležitosti si nenechal ujít návštěvu současně jediného výrobce motocyklů v čechách, firmu MOTO FGR. Redman se stal prvním jezdcem, který vyhrál během jednoho dnie 3 velké ceny GP. Celkem jich pak dokázal vyhrát 45. Jezdil například na motocyklech Triumf, Bortin či Honda. Ve čtvrtek 3. července navštívil spolu s českými kolegy ústecko –orlickou firmu MOTO FGR. Viděl zde nejen repliky starších z dřívějších strojů, ale i ostrou závodní Moto 3 a výkonnější speciál FGR MIDALU. Po prohlídce následovalo třiceti-minutová prezentace firmy, především úspěšný závod našeho týmu v Le Mans z roku 2012 a test FGR MIDALU. Konstatování této motocyklové legendy po prohlídce firmy bylo: “nerozumím, jak jste mohli v takto malé firmě vyvinout a vyrobit takovéto krásné motocykly, smekám!“ Na závěr Jim dostal spoustu propagačních materiálů a rozdal několik autogramů. Majitel firmy, Miroslav Felgr na závěr dodal:“moc si Vážím takovéto návštěvy a jsem samozřejmě poctěn vyjádřením Jima. Nepamatuji, že by tento kraj někdy navštívila větší motoristická legenda. Pro ty, co pana Redmana neznají je to, jako kdyby firmu navštívil za 50 let Valentino Rossi.

29.05.2014 Další vítězství i smůla týmu MOTO FGR


O uplynulém víkendu se tým zúčastnil závodu Alpe Adria Cupu na madarském Pannoniaringu. Martin Gbelec , účastník seriálu Redbull Rookies Cupu při Grand Prix zde na jaře absolvoval čtyřdenní test a dosahoval zde výborných časů. V pátečních trénincích to bylo jako vždy o hledání optimálního nastavení. Odpoledne se konal první kvalifikační trénink . Náš pilot zajel čas 2:04,3, který byl Navíc znehodnocen silným větrem.

více...

14.04.2014 První závod, nezávod týmu MOTO FGR v této sezoně


Po testu v minulém týdnu na madarském Pannoniaringu se náš tým přesunul na blízký Slovakiaring. Jel se zde závod nového seriálu IMRC. Do sedla opět usedl Martin Gbelec, který na tomto okruhu zvítězil v minulém roce a stal se nejmladším vítězem v historii Alpe Adria Cupu. Tentokrát na nás čekala jedna změna. Pořadatelé využili variability trati a poprvé jsme tak jeli na kratší variantě, která měřila 3 737 metrů. Bohužel se zde sešlo málo jezdců, a výsledky naší kategorie nebyly započítávány do Mistrovství republiky.

více...

08.04.2014 První test týmu v letošním roce


Náš tým se o uplynulém víkendu zúčastnil prvního testu. Vydal se na madarský Pannoniaring, který byl jediným možným řešením v těchto dnech. Po podepsání smlouvy na letošní rok usedl na náš motocykl teprve 13-letý český talent a jezdec Red Bull rookies cupu Martin Gbelec. Motocykl FGR 250 GP si ozkoušel již na sklonku lo

více...

16.12.2013 Sedmý kalendář MOTO FGR


Po roce je opět k prodeji za nákladovou cenu 150,- Kč kalendář MOTO FGR ve velikosti A3. Objednávat můžete na mailu felgr@motofgr.com, pošleme na dobírku, která je dle sazebníku 120,- Kč. Možné je si vyzvednout kalendář v sídle firem FPOS a MOTO FGR.

09.09.2013 Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR


Na poslední závod šampionátu Alpe Adria Cup odjížděl tým MOTO FGR s mladým talentem Martinem Kbelcem především na zkušenou. Přeci jenom najet na neznámém motocyklu pouhých 130 km na motokárové trati a odjet na závody není úplně běžné. Martin je ovšem vyjímečný talent a po několika kolech se s motocyklem skamarádil tak, že se tým porovnání se zkušenějšími jezdci nebál. Handicapem mu bylo při jeho váze 38 kg závaží na motocyklu, které mělo 12 kg, navíc se ještě muselo nalít více benzínu do nádrže, aby byl splněn minimální limit. Motocykl měl tak těžko představitelných 101 kg. V pátečních volných trénincích Martin pravidelně srážel čas výrazně dolů a již od začátku patřil mezi nejrychlejší jezdce. V sobotní kvalifikaci si zajel své maximum, porazil i Itala Gnaniho a zaslouženě si hned v prvním závodě vybojoval překvapivé pole position. Po startu se sice propadl na třetí místo, ale již první zatáčkou projížděl první. Dvě kola se ho drželi Gabriele Gnani a Romana Tomášková, ale brzy se od soupeřů odpoutal a dojel si s náskokem 4 vteřin pro vítězství. Původně měl Martin startovat v neděli na závodě ve Vysokém Mýtě, kde by bojoval o tři tituly v kategorii Mini GP, nakonec se rozhodl na Slovakiaringu zůstat. Jeho cílem je pro nadcházející roky Red Bull rookies cup a každý kilometr na motocyklu MOTO 3 se bude hodit.

více...

05.09.2013 Na Slovakiaring s talentem Gbelcem


Ústeckoorlická stáj se tento víkend nezúčastní plánovaného závodu IDM na německém Sachsenringu. Důvodem je již vyléčené zranění zlomeniny předloktí jezdce Lukase Trautmanna, který se rozhodl neriskovat v ostatních šampionátech kromě Red Bull rookies cupu. Bohužel i tam přes svůj váhový handicap může bojovat okolo desátého místa a proto se již připravuje na třídu MOTO 2. Tým MOTO FGR tak učinil nečekaný krok a vyzkouší na jeden závod českého talenta Martina Gbelce, který se až doposud účastnil pouze závodů s motocyklem Honda NSF 100. Martin je lo

více...

06.08.2013 Tým MOTO do závodů nenastoupil


Pátý závodní víkend IDM asi nemohl dopadnout hůře. Po pátečním volném trénování se nastavoval motocykl na sobotní kvalifikaci. Především se měnili převody, protože vzhledem k váze Lukase Trautmanna a kopcovitému terénu to nebylo nic jednoduchého. Každopádně zrychlování v každém tréninku i slušná rychlost na dlouhých rovinkách byl dobrý předpoklad zajet v kvalifikacích alespon druhou řadu.

více...

17.07.2008 Do Mostu s novým jezdcem


Tým MOTO FGR se domluvil na spolupráci s nadějným českým jezdcem, účastníkem juniorských závodů při mistrovství světa, Kubou Kornfeilem.
Kuba absolvuje zbytek šampionátu Alpe Adria Cup v sedle motocyklu FGR.
Nahradí tak v týmu italského závodníka Zoncu.

11.07.2008 Tým MOTO FGR letos poprvé na českém okruhu


Poslední červnový víkend se náš tým přesunul poprvé v této sezóně do česka na další závod Alpe Adria Cupu. V pátek probíhaly tradičně volné tréninky, které potřeboval zejména italský závodník Zonca, který byl na okruhu poprvé. Po sobotních trénincích patřilo na roštu 9. místo Alenu Gyorfimu a 14. Michelu Zoncovi. Michel zajel očekávaný čas kolem 2:20, od Alena jsme však čekali podstatnější zlepšení od jeho neměřených tréninků. Po startu se Gorfi pohyboval mezi 8. a 10. místem, když nejvíce soubojů svedl s Rážkem. Po několika chybách ovšem ztratil kontakt s jezdci před ním a dojel až na devátem místě. Jeho výkon byl daleko za očekáváním. Michel opět špatně odstartoval okolo 20. místa. Postupně se probíjel dopředu do skupinky bojující o 13. místo. Byla znát jeho první účast na tomto okruhu, když v technických pasážích ztrácel kontakt se soupeři. Aby té smůly nebylo málo, tak byl Zonca diskvalifikován za to, že byli mechanici příliš dlouho na roštu ( zdaleka nebyli poslední ). Když chtěl tým vidět videozáznam, se zdůvodněním neoprávněné diskvalifikace od ředitelství dostal odpověď, že ho nemají !?! Od ředitelství to bylo zbytečné a ukvapené rozhodnutí. Po tomto nevydařeném víkendu se tým bude soustředit na další závod Alpe Adria Cupu znovu v čechách na Mosteckém Automotodromu 27. 7.

17.06.2008 Druhý závod pro MOTO FGR v Chorvatském Grobniku


Další závod v této sezóně byl na okruhu Grobnik v půli června. Náš tým se účastnil pouze s Italským závodníkem Michelem Zoncou, protože Alen Gyorfi, který vyhrál v prvním závodě Evropský pohár testoval ve třídě 250 ccm.
Michel byl na okruhu poprvé, časy postupně stahoval, ale i tak to nestačilo na lepší než deváté místo z prořídlého startovního pole. Počasí bylo velmi proměnlivé, často se jezdilo na mokru, jednou byl dokonce trénink z důvodu silného větru zrušen.
Tři tréninky za nás testoval jezdec Kuba Kornfeil, který již v prvním tréninku jel čas 1.39 i přesto, že na našem motocyklu nikdy neseděl. Potvrdil nám také, že náš podvozek sedí lépe než u motocyklů Honda a KTM, především na vodě byl spokojený. A tým byl spokojený s jeho profesionálním přístupem.
Michel opět odstartoval špatně jako v prvním závodě na Pannoniaringu, ale v prvním kole se dotáhl na skupinku bojující o sedmé místo. V polovině závodu ovšem ztratil rychlost a také kontakt se skupinou a bylo z toho až desáté místo.
Poslední červnový víkend se tým MOTO FGR poprvé představí před domácím publikem, a to na Masarykově okruhu v Brně. Opět pojede s Alenem Gyorim a Michelem Zoncou. Tímto zveme i naše sponzory.

26.05.2008 Vítězství Evropského poháru pro FGR hned v prvním závodě !


První závod Alpe Adria Cupu spojeného s Evropským pohárem se jel poslední květnový víkend na maďarském Pannoniaringu, když ve třídě 125 GP se sešlo 27 jezdců. Tým MOTO FGR angažoval na tuto sezónu Maďara Alena Gyorfiho a Itala Michela Zoncu, který poprvé seděl na ostré stopětadvacítce a okruh byl pro něho také cizí.

více...

29.10.2007 Tisková zpráva 14 - 2007


Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství Evropy se konal o uplynulém víkendu ve Španělské Cartageně.
Posledním závodem v letošním týmovém kalendáři byl závěrečný díl seriálu Mistrovství Evropy v jihošpanělské Cartageně. Tým se vydal do místa dějiště již v pondělí minulý týden.

více...

15.10.2007 Výstava na ústeckém autosalonu


I tento rok jsme se zúčastnili výstavy na ústeckém autosalonu. Předposlední zářijový víkend bylo krásné počasí, které se odrazilo na velkém počtu návštěvníků.

15.10.2007 Tisková zpráva 13 - 2007


Poslední závod sezony Mezinárodního Mistrovství ČR se jel o uplynulém víkendu na Masarykově okruhu v Brně. Karel Májek po nepříliš povedené kvalifikaci zářil v závodě a vybojoval třetí místo mezi Juniory a bronzová příčka v celkové klasifikaci mu unikla jen o vlásek, když o ni bojoval s nyní již úřadujícím Mistrem ČR stopětadvacítek Michalem Práškem.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 12 - 2007


Maďarský katapult
Předposlední dějství Mistrovství české Republiky se odehrálo o uplynulém víkendu na maďarském okruhu Hungaroring. Na maďarské půdě se podařilo našemu jezdci oproti předchozímu vystoupení podstatně zrychlit. Během čtvrtečního dne se vzhledem k nepřízni počasí nedalo testovat a tak jsme museli čekat až na páteční volné tréninky.
Již během nich bylo vidět výrazné zrychlení oproti prvnímu maďarskému závodu, který se konal na tamním okruhu na sklonku dubna. Během druhého kvalifikačního tréninku Karel májek upadl, jednalo se ale naštěstí o pád lehčího charakteru a jezdec i stroj z něj vyvázli bez větší újmy. Během nedělního warm upu zajel Kája stejný čas jako při kvalifikačních trénincích a sršela z něj energie a motivace do odpoledního závodu. Start se našemu jezdci perfektně podařil, postupně se prodíral jezdeckým polem vpřed a během prvního kola se dostal na čtvrtou pozici v celkovém hodnocení, ta v tu chvíli znamenala druhé místo v MčR. Během dalšího předjížděcího manévru však chyboval a dostal tzv. high sider, během letu se dvakrát střetl se strojem a poté o něj aby toho nebylo málo zavadil lehce i jeden ze soupeřů. Naštěstí se původní předpoklad nepotvrdil a ultrazvuk i rentgen vyloučily větší zranění. Karel je jen potlučený a hrozně se těší na závěrečný závod Mistrovství ČR, při kterém by si rád spravil chuť.
Letošní seriál Mistrovství České Republiky vyvrcholí o nadcházejícím víkendu na trati Brněnského Masarykova okruhu.

15.10.2007 Tisková zpráva 11-2007 z 19.8.


Cíl teamu MOTO FGR 125 GP na brněnské Grand Prix částečně splněn
Dnešní den na Cardion AB Grand Prix české republiky měl být úspěšným pokračováním splněného snu ústeckoorlického týmu FGR 07. Po úspěšné kvalifikaci ryze českého stroje FGR 125 GP do závodu mistrovství světa, který sedlá nadějný 15-tiletý Kárel Májek, bylo další metou poměření sil se světovou elitou a úspěšné dojetí do cíle na co nejlepším místě.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 10 - 2007


Úspěšný vstup českého stroje do Grand Prix
Dnešní odpolední kvalifikace znamenala bezesporu průlom v historii českého motocyklového závodění. Karel Májek dosáhl v první kvalifikaci na Brněnský závod Grand Prix třídy 125ccm čas 2:15,4, kterým si zajistil kvalifikaci do závodu. Splnil tak nejen sen celé party okolo Ústeckoorlického týmu FGR07, ale i mnoha českých fandů, kterých již při prvních trénincích zavítal do ochozů tribun Masarykova okruhu opravdu hojný počet. V pozdním odpoledni začal sice zkrápět asfalt trati vytrvalý déšť, předpověď na další dny však vypadá optimisticky, minimálně tak, jako výhled našeho týmu na další zlepšení výkonů ryze českého stroje FGR, na němž se dnes mladičký Kája Májek bezesporu zapsal do historie.
Jiří Šrámek (manažer týmu): “Jsem moc rád že se nám již v prvním dnu závodního víkendu podařilo splnit cíl, který jsme si stanovili. Káju a vůbec celý tým musím za dnešní výkon pochválit.“
Karel Májek (pilot): “Zítra bych se rád pokusil o další zlepšení času, po dnešku jsem více než spokojený. Rád bych poděkoval mechanikům a celému týmu za maximální snažení.“

15.10.2007 Nominace do závodu MS v Brně !


Kája Májek se nominoval při prvním měřeném tréninku na Mistrovství Světa v Brně časem 2:15,4 ! Po 25 letech se tak skutečně objeví český motocykl na trati MS.

15.10.2007 Tisková zpráva 9 – 2007


Další díl mezinárodního mistrovství české Republiky se konal 29. července na autodromu v Mostě. Po problémech ve volných trénincích nás v závodě odstřelila porucha elektroniky na výfukové přívěře. Karel Májek alespoň dojel pro body.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 8 – 2007


Domácí evropský závod
Uplynulý víkend měl být pro náš tým jedním z vrcholů letošní sezony. Konalo se totiž Mistrovství Evropy v Mostě, které si většina skalních fanoušků motocyklového sportu nemohla nechat ujít.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 7 – 2007


Ostrý Brněnský víkend
Třetím podnikem pokračovalo Mistrovství české Republiky, tentokráte na Masarykově okruhu v Brně. I tento závod byl pro jezdce Karla Májka a celý tým FGR 07 úspěšný.
Seriál MčR se jel v rámci středoevropského poháru Alpe Adria a byl vyjímečný skvělou obsazeností ve všech třídách. Během tréninků se v současnosti jediný stabilní jezdec týmu Karel Májek stále zlepšoval a tým mechaniků se mu snažil nalézt co nejlepší nastavení motocyklu. Nakonec se po druhé kvalifikaci Kája probojoval na 8. místo celkově což znamenalo čtvrtou pozici v klasifikaci Mistrovství Republiky.
Start se Kájovi opět nepovedl, ačkoliv starty stále trénujeme a například spojka je již třetí generace od počátku sezony. I přesto se Karel začal opět prokousávat vpřed a postupně postupoval z 20. místa, nakonec se dotáhl na čtyřčlenou skupinku, kterou po několika kolech předjel a ujel jí. V dalším postupu mu zabránil konec závodu. Ve finiši to tak znamenalo 7.pozici v celkovém hodnocení Alpe Adria Cupu a , čtvrté místo v Mezinárodním Mistrovství čR. K tomuto všemu Karel ještě bral pohár za třetí místo mezi českými juniory.

Jiří Šrámek, manažer týmu FGR 07:“Byl to krásný závod,Karel i přes pokažený start postupoval a zajel i své maximum. Jsem opravdu spokojený a díky za odvedenou práci i mechanikům.“
Dalším závodem na seznamu je domácí závod Mistrovství Evropy, který se uskuteční o nadcházejícím víkendu na Mosteckém Autodromu. Tým FGR07 Vás srdečně zve

15.10.2007 Tisková zpráva 6 - 2007


První evropské body pro tým FGR07.
Ano, je to přesně tak, na autodromu Grobnik nedaleko Chorvatské Rijeky se o uplynulém víkendu podařilo našemu týmu ukořistit několik bodů do Evropského šampionátu.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 5 - 2007


Poslední dva závody přinesly pro FGR 07 Team dvě zásadní události. První se týkala složení týmu. Druhá pak znamenala první úspěch pro naše barvy v letošní sezóně.

více...

15.10.2007 Tisková zpráva 4 - 2007


První ostrá zkouška
Prvním závodem letošní sezony byl pro FGR 07 Team závod seriálu Alpe Adria v jehož rámci se již dlouhá léta koná i Mistrovství české Republiky. O uplynulém víkendu se tak na maďarském Hungaroringu sešla elita nejen z čech, ale i okolních Evropských zemí. Oba jezdci, Karel Pešek nr.28 a Karel Májek nr.37 se společně se zbytkem týmu přesunuli do dějiště již ve středu aby měli co nejvíce času a hlavně klidu na předzávodní přípravy. Bohužel se nedařilo jak si vedení týmu představovalo.
Během čtvrtku se testovalo celý den za velmi teplých podmínek. V pátek pak volné testování pokračovalo. Ostré kvalifikace jsou pro letošní rok v Mezinárodním mistrovství čR v plánu jen v sobotu. Již během tréninků stroj Káji Májka nefungoval na sto procent přesto dokázal zajet 8.místo,Karel Pešek 9.místo (v MMčR). Při příjezdu na start zjistil mechanik prasklinu výfuku na Májkově motorce. Proto muselo dojít k jeho výměně. Jiný výfuk rovná se jiné nastavení,takže se neočekával stoprocentní výkon. Startovní reakce obou jezdců nebyla dobrá.U motorky kterou sedlal mladý Májek se obavy potvrdily a Kája se dotrápil až do konce. Karel Pešek se zlepšoval, zajel i své nejrychlejší kolo za celý víkend. V cíli to znamenalo 9. místo pro Karla Peška a 11. pro Karla Májka.
Manažer týmu Jirka Šrámek:“ Bohužel nás trápily menší technické problémy. Všichni v týmu pracovali perfektně. Pro příští závod bude opět několik inovací, které jak doufám povedou k dalšímu zlepšení strojů FGR 125 GP. Dalším závodem v kalendáři je první podnik Mistrovství Evropy v Italské Vallelunze, která leží asi 50 kilometrů severně od říma. Budeme se tedy snažit o co možná největší krok vpřed. Úspěchem bude kvalifikovat se do závodu.

15.10.2007 Tisková zpráva 3 - 2007


FGR 07 Team absolvoval několik dní mohutného testování na Mosteckém Automotodromu. Cílem těchto testů bylo nejen prověření obou mladičkých jezdců, ale i strojů a mechaniků. Testování probíhalo v několikadenních intervalech od konce března prakticky až do konce minulého týdne.
V šesti testovacích dnech tak oba jezdci najeli přes šestnáct stovek testovacích kilometrů za počasí, které prověřování techniky opravdu přálo.

Během těchto kilometrů se oba Kájové seznamovali se stroji a snažili se po zimě nabrat závodní rytmus a trochu těch pro ně nezbytných zkušeností.
Stroje v průběhu testů prodělaly díky nasbíraným informacím i pár zásadních technických úprav, které jak věříme budou přínosem pro nadcházející poslední dubnový víkend, kdy se bude na okruhu Hungaroring nedaleko maďarské Budapešti konat první ze závodů Alpe Adria Cupu. V rámci tohoto závody nabitého víkendu se uskuteční i Mistrovství české Republiky.
Jako jednu z novinek připravil tým FGR 07 pro tento první letošní motocyklový svátek lehkou změnu designu a barevné rozlišení obou jezdců

15.10.2007 MOTOCYKL 2007


I tento rok se náš motocykl zúčastnil největší \\\"bikové\\\" výstavy v čechách. Letos jste motocykl FGR mohli vidět u stánku časopisu Motoráj.

15.10.2007 Tisková zpráva FGR 07 Týmu 2/2007


Náš tým je kompletní a vše se připravuje na první ostré testování. Druhým jezdcem se stal Karel Pešek.
Sezona se kvapem blíží, zima nám sice ještě stále pořádně nezačala, ale jisté je že a už bude jakákoliv za chvíli přijdou teplé jarní dny a na závodní okruhy se opět vrátí vůně spáleného benzínu. FGR 07 Tým samozřejmě nehodlá chybět. Ve vřavě příprav před nadcházející sezonou bylo nutné dořešit ještě definitivně jména jezdců kteří vezmou osud českých motocyklů za řídítka a rozjedou se po okruzích. Po oficiálním potvrzení Karla Májka z Kloboučků u Bučovic nyní čeká na podpis smlouvy další mladý talent Karel Pešek z Prahy. Jméno Pešek vám určitě není neznáme, jedná se totiž o mladšího bratra našeho v současnosti nejúspěšnějšího motocyklového závodníka Lukáše Peška, který řádí v seriálu Grand Prix. Mezi jezdci nebude sortováno na jedničku a dvojku, oba se bok po boku postaví vstříc závodům seriálu Mistrovství Evropy a našeho domácího šampionátu.
První testování tým plánuje na březen, kdy by se pod kopci poblíž Chorvatské Rijeky, mělo uskutečnit na tamním automotodromu Grobnik první letošní „ostré“ testování.
K prvnímu závodu pak FGR 07 tým nastoupí o velikonocích v holandském Assenu v rámci závodů Holandského mistrovství.
Kompletní seznam členů týmu a předběžný kalendář závodů plánovaných pro tuto sezonu naleznete v sekci závody.

15.10.2007 Tým MOTO FGR s novým manažerem


Tento měsíc se tým domluvil s Jiřím Šrámkem, který v předešlých letech působil u Michala Filly, že převezme úlohu manažera pro sezónu 2007. Šéfmechanikem se stal Jan Vrba. Tým opět pojede se dvěma jezdci, o kterých se v těchto dnech jedná.

15.10.2006 Autosalón 2006 v Ústí nad Orlicí


Po skončení sezóny jsme se zúčastnili ještě jedné akce. Byl jím Ústecký autosalon, který se konal 23. září v areálu dílen Středního odborného učiliště. Náš motocykl mohli lidé spatřit hned vedle Fabie WRC Jana Kopeckého. Výstava měla velmi dobrý ohlas, takže tým přislíbil účast i na dalším ročníku.

15.10.2006 MMČR Brno podruhé


Posledním naším závodem v letošní sezóně bylo Mezinárodní mistrovství čR v Brně. Tým tentokrát vyjel se dvěma jezdci, Michalem Veckem a mladým Karlem Májkem. Ve čtvrtek proběhlo testování, v pátečních měřených trénincích obsadili naši jezdci 5. (Michal) a 6. (Karel) místo. V sobotních trénincích došlo ke zhoršení, na roštu jsme mohli vidět naše motocykly na 6. a 12. místě. Dobře odstartoval do závodu Michal Vecko, který najížděl do první zatáčky na 4. místě, na stadionu byl však sražen Lukášem Šemberou a dobře rozjetý závod tak pro něj skončil. Naopak Karlovi Májkovi se start nevydařil, odjel jako poslední. Postupně se ovšem začal probíjet startovním roštem, předjel 12 jezdců a stíhací jízda mu vynesla celkové 7.místo, 4. v MMčR a 3. byl jako junior. Na cílové rovince ho jen těsně porazil Michal Prášek, jenž jezdil polovinu závodu za Kájou. Tým MOTO FGR byl s jeho výkonem spokojen.
Během několika dnů projdou motocykly úpravami a budou se připravovat na testování, které by chtěl tým stihnout ještě tento podzim.
Na příští sezónu tým opět počítá s účastí dvou jezdců, kteří se s největší pravděpodobností zúčastní ME, IDM a MMčR. Cíle pro nadcházející sezónu zůstávají stejné jako v sezóně 2006.

15.10.2006 MMČR Hungaroring II.


Další závodem, který jsme absolvovali byl předposlední závod MMčR v této sezóně na tradičním maďarském okruhu Hungaroring. Tento závod jsme jeli s domácím závodníkem Attilou Magdou. Tým odjížděl již ve středu, aby mohl ve čtvrtek ve volných trénincích nastavit motocykl. Stopku nám však vystavilo počasí a tak jsme najeli pouze několik kol. V pátečních trénincích jsem obsadili 8. místo, v sobotním tréninku jsem pro drobné závady klesly na 11. místo.
V závodě Attila zajel v nejrychlejším kolo podprůměrný čas 2 : 03,4 a obsadil až osmé místo. Bohužel jel v neděli ještě další dva závody, o kterých nám nic neřekl, takže úbytek sil při závodě byl značný. Tým samozřejmě nemohl být spokojen ani s dosaženým časem ani s umístěním v závodě.
Na poslední závod v sezóně, který se koná 17. září na brněnském okruhu se hledá nová varianta složení v týmu. Zveme všechny naše fanoušky, závod třídy 125 ccm začíná ve 12.15 hod.

15.10.2006 MMČR Most


Poslední červencový víkend se konal čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství čR v Mostě. Náš tým jel v letošní sezóně poprvé s Maďarským jezdcem Attilou Magdou, který byl v našem týmu vloni. V prvním tréninku zajel Attila osmou pozici na startu, ve druhém se již nezlepšil.
Start do závodu se mu však vůbec nevyvedl, odjel až patnáctý, po třech kolech se prodral na sedmé místo, které mu patřilo i v cíli. V závodě zvítězil Němec Thomas Mayer. Ani o tomto víkendu se nepodařilo nastavit motocykl podle našich představ.
Koncem srpna tým odjíždí do Maďarska na jeden z posledních závodů sezóny, který se jede 3. září také v rámci MMčR na Hungaroringu. V těchto dnech se rozhoduje o tom, kteří jezdci za nás pojedou.

15.10.2006 ME Most


O minulém víkendu jsme se zúčastnili Mistrovství Evropy v Mostě pouze s Michalem Veckem. Využili jsme možnost testování ve čtvrtek a s dosaženým časem 1 : 47,7 byl tým spokojen. V měřených trénincích se nám však nedařilo a s časem 1 : 51,2 jsme obsadili až 21. místo. Start se Michalovi vůbec nevydařil, odstartoval jako vůbec poslední závodník. V prvním kole předjel 4 jezdce, třem se z toho podařilo Michala předjet zpět. V cíli z toho bylo až 19., předposlední místo. Díky tomuto špatnému výsledku se náš tým nezúčastní tento víkend závodů MMčR v Brně a bude raději testovat. Dalším závodem tak bude nejspíše MMčR v Mostě poslední červencový víkend.

15.10.2006 ME Rijeka


V polovině června se konal třetí závod Mistrovství Evropy v Chorvatské Rijece.Oba jezdci byly na tomto okruhu poprvé, takže čtvrteční testování bylo víceméně seznamování s novým okruhem. V pátek v neměřených trénincích se výrazně zlepšil Michal Vecko, Florian Kresse jezdil asi o 2 vteřiny pomalejší časy. Florian však po pátečním odpoledním tréninku prohlásil, že „ nemá motivaci “ a nesplnil také některé podmínky, které byly před sezónou dané a díky tomu z našeho týmu odchází.
V sobotním měřeném tréninku obsadil Michal Vecko 10. místo a v neděli tak odstartoval ze třetí řady. Start se mu povedl, v první zatáčce byl osmý, prvním kolem projížděl desátý. Bohužel po několika kolech se propadl o tři místa, po odstoupení dvou závodníků jezdil na 11. místě. Dvě kola před koncem však měl drobnou závadu, díky které neviděl cíl a tým také přišel o 5 cenných bodů.
Dalším naším závodem bude ME v Mostě ( 9. 7. 2006 ), na který zveme všechny naše fanoušky.

15.10.2006 MMČR Pannoniaring


Druhý podnik MMčR se konal na tradičním okruhu Pannoniaring. Tým dorazil ve středu, v té době ještě v docela slušném počasí. Ve čtvrtek Michal Vecko testoval obě motorky, Florian kvůli povinostem ve škole přijel až večer. V pátek ve volných trénincích se hledalo vhodné nastavení, včetně převodů z důvodu měnícího se počasí - déšt, prudký vítr a střídavá obloha. V sobotu v prvním tréninku, který se jel celý na vodě obsadili naši jezdci 2. ( Florian Kresse ) a 6. místo(Michal Vecko ). Na odpolední trénink stihla tra

15.10.2006 IDM na Hockenheimu


Dalším naším závodem, kterého jsme se zúčastnili byl kvalitně obsazený závod 45 motocyklů ve třídě 125 ccm Německého mistrovství na Hockenheimu. Tréninky nebyly optimální, obsadili jsme v nich 26. ( Florian Kresse ) a 33. ( Michal Vecko ), který jel na této trati poprvé. Závodníci se po startu pohybovali mezi 20. a 25. místem, Michal bohužel po prvním kole odstoupil pro poruchu. Florian jezdil ve skupině o 18. místo, v desátém kole měl i on drobnou závadu a také cíl neviděl. Naší další cestou bude MMčR na Pannoniaringu v Maďarsku 4. 6. 2006.

15.10.2006 MMČR Hungaroring poprvé


Poslední dubnový víkend jsme odjeli na první závod Mezinárodního mistrovství čR do Maďarska. Ve čtvrtek jsme testovali a hledali základní nastavení motocyklu. V pátek ještě proběhli dva volné tréninky. V sobotním dopoledním měřeném tréninku se naši jezdci umístili na 7. Florian Kresse (4. z českého) a 10. Michal Vecko (6. z českého). Odpolední trénink přinesl zlepšení obou jezdců, výraznější bylo u Floriana, který se posunul o jedno místo dopředu. časy oproti minulému roku nebyli optimální, ale i přesto jsme věřili, že se v závodě zlepší.
V závodě nejprve jezdil Michal před Florianem, ovšem po poruše Michalova motocyklu se Florian posunul na sedmé místo (4. českého), které si udržel až do cíle. V juniorech obsadil 3. místo. Zvítězil Thomas Mayer z Německa.
Dalším naším závodem bude IDM na Německém Hockenheimu 14. 5. 2006

15.10.2006 ME Assen


Bohužel ani druhého závodu ME se naš tým nezúčastní. Léčení mechaniků se protáhlo déle, než byl původní předpoklad. Mezinárodní mistrovství čR na Hungaroringu nebude ohroženo.

15.10.2006 ME Vallelunga


Tým MOTO FGR se nezúčastní prvního závodu sezóny, kterým je Mistrovství Evropy na Italské Vallelunze. Důvodem je automobilová havárie, kterou měli naši mechanici a jejich léčení je na několik týdnů. Tým nestihl včas sehnat náhradu na tyto závody. Na ME do Holandska již bude vše připraveno.

15.10.2006 MOTOCYKL 2006


Na Holešovickém výstavišti bylo letos opět na co koukat. Naši zástupci hodnotili tuto vyčerpávající výstavu co do počtu návštěvníků velmi pozitivně. Kromě zájmu fandů a novinářů se nám podařilo dohodnout několik zajímavých sponzorů. Poprvé jsme zde představili model 2006, na kterém se mimo konstrukčních úprav změnil i tvarový a barevný desing motorky do výraznější podoby, kterou zde můžete vidět. První závod je již nablízku, za dva týdny vyjíždí tým na testování do Chorvatska, poté se přemístí na první závod ME do Italské Vallelungy.

15.10.2006 Výstava MOTOCYKL 2006 a novinky


Tým MOTO FGR vstupuje již do své čtvrté sezóny. Proběhlo u nás několik změn, ta nejviditelnější je změna jednoho jezdce. Zůstává u nás německý jezdec Florian Kresse, nováčke v týmu je Michal Vecko z Městce Králové. Naším cílem v roce 2006 je odjet komplení seriály MMčR a ME s návazností na vstup do MS v sezóně 2007. Zveme Vás také na výstavu MOTOCYKL 2006, která se koná příští týden ( od čtvrtka do neděle.) Najdete nás v Průmyslovém paláci - levé křídlo (stánek č. 23 při vstupu do Střední haly. Motocykl zaznamenal několik úprav, včetně změny tvary a designu kapot. Fotky zde budou k vidění po výstavě.

15.10.2005 Výstava v Miláně


V polovině listopadu 2005 se objevila naše motorka také na této prestižní výstavě. Postaral se o to náš sponzor, výrobce brzdových destiček GOLD FREN, který na svoje náklady motorku na výstavu dopravil a byla vystavena u jeho stánku.
Do Milána také vycestovala část našeho týmu a s výstavou byla spokojena.

15.10.2005 Seminář firmy MOTOPOINT


část našeho týmu odjela ve středu 26. října do Nové Paky na seminář našeho sponzora, firmy MOTOPOINT. Tato firma nás sponzoruje řetězy japonské značky EK Chains již druhý rok. Totoho semináře se zúčastnily i japonští výrobci řetězů a také náš freestyler Petr Kuchař.

15.10.2005 MMČR podruhé v Brně


Na svůj poslední závod v letošní sezóně vyrazil kompletní tým MOTO FGR. V trénincích vyjeli naši jezdci 7. (Florian Kresse) a 9. (Attila Magda) pozici. Tým nebyl s dosaženými časy spokojen, vše ještě zkomplikovalo zraněné koleno Attily z jeho mimozávodních aktivit, který nebyl schopen sám nalézt na motorku. Start se povedl více Florianovi, po jednom kole se však propadl na devátou příčku, Magda jezdil osmý. Naši jezdci bojovali ve skupině s Rážkem a Práškem. Florian začal jezdit rychlejší kola až po polovině závodu z důvodu jeho špatného rozhodnutí ve volbě zadní pneumatiky. Ve skupince v cíli přijel první Attila – 6. místo, hned za ním dojel Florian (4. místo v MMčR). V tomto závodě vyhrál Florian kategorii juniorů, druhý byl Prášek, třetí Šembera. Stáj MOTO FGR nyní skládá nový tým na sezónu 2006 a do konce roku 2005 proběhne několik testování.

15.10.2005 Autosalon v Ústí nad Orlicí


Naše motorka FGR se zúčastnila výstavy, kterou pořádala SOŠ a SOU v Ústí nad Orlicí. V pátek 23. září 2005 byla vystavena na náměstí, v sobotu potom v dílnách učiliště. Zárove

15.10.2005 MMČR Hungaroring


První zářijový víkend jsme odjeli letos již potřetí na maďarský okruh Hungaroring. Problémy začali již při přepravě motocyklu v zapůjčeném autobuse. Mechanici měli drobnou závadu, proto dorazili až ve čtvrtek večer a tým tak přišel o dva tréninky. Po měřených trénincích obsadil Attila Magda 7. místo a Florian Kresse 4. místo v Alpe Adria cupu, druhé z českého mistráku ( poprvé v letošní sezóné jsme měli jezdce v první řadě ). Florian měl po trénincích ztrátu na prvního Itala Gnaniho pouze 1,2 sec., do závodu však nenastoupil pro závadu. Attila jezdil v závodě na sedmém místě, bohužel v pátém kole měl také závadu na motocyklu a závod nedokončil. Poprvé v sezóně se stalo, že nedojel ani jeden jezdec z našeho týmu. Poslední závod MMČR se jede 25. 9. v Brně.

15.10.2005 ME Schleiz


Další závod Mistrovství Evropy nás zavedl na polopřírodní německý okruh Schleiz. Po obou měřených kvalifikacích se umístil Attila Magda na 18. místě, Florian Kresse na 26. místě, o vteřinu za Attilou. Po startu jezdily oba jezdci okolo dvacátého místa, závod byl ovšem po několika kolech přerušen kvůli pádu jezdce, ke kterému se nemohla dostat sanitka. Naši jezdci si z první rozjížďky připsali 22. (Attila) a 23. místo (Florian). V opakovaném startu bohužel ve druhém kole odstoupil Florian, nevíme z jakého důvodu, protože na motorce nebyla žádná závada nalezena. Attila bojoval ve skupině s Italem Gnanim, s Němcem Mayerem. Dojel třináctý, oba tyto jezdce ve druhé rozjížďce porazil, ale v celkovém hodnocení ho přeskočily a Attila obsadil 17. příčku. Nepovedený víkend se pokusíme napravit možná na posledním MMčR na maďarském Hungaroringu 4. září.

15.10.2005 MMČR na Masarykově okruhu


čtvrtý závod Mezinárodního mistrovství čR přinesl našemu týmu trochu smůly. Florian Kresse měl od čtvrtka střevní potíže spojené s teplotou, které ho drželi až do soboty. Podobný průběh měl i Attila Magda, ovšem od soboty, včetně nedělního závodu. Po obou kvalifikacích stáli naši jezdci na 14. (Attila) a 15. (Florian). Prvním kolem projížděl Attila devátý, Florian dvanáctý. Během několika kol se posunuli o několik míst dopředu. Na Attilovi se projevila nemoc, Florian ho v sedmém kole předjel a dotahoval se na špici v českém mistráku a také na špici v Alpe Adrii, nebo

15.10.2005 MMČR v Mostě


Náš tým odjel poslední červencový víkend ke třetímu závodu Mezinárodního mistrovství čR. V pátečním tréninku naši jezdci obsadili 7. (Florian) a 8. (Attila) místo. V sobotním se toho moc nezměnilo, jenom si mezi sebou prohodily pozice. Attilovi se vydařil start, prvním kolem projížděl třetí za Gnanim a Gyoerfim, Florian sedmý, z českého mistráku třetí. Attila bojoval o třetí místo v Alpe Adria cupu, bohužel ke konci závodu motorka ztrácela výkon, v posledním kole ho ještě stihl předjet Němec Thomas Mayer a Attila obsadil celkové šesté místo. časy, které zajížděl by stačily na třetí místo v ME, které se jelo před třemi týdny. Florian si do pátého kola držel třetí místo, ale v šestém musel pro poruchu odstoupit. V celkovém hodnocení klesl na čtvrté místo za Rážka, Vecka a Mayera. Za týden nás čeká další MMčR, tentokrát v Brně.

15.10.2005 Vítězství pro MOTO FGR !!!


Druhý závod Mezinárodního mistrovství čR na maďarském Pannoniaringu nám přinesl první vítězství v této sezóně ! V pátek se hledalo optimální nastavení obou motorek, při volných trénincích byly vyzkoušeny některé nové díly. V sobotní prvním tréninku obsadil Florian 6. (třetí z MMčR) a Attila 16. místo. Ve třetím kole měl Attila závadu na převodovce a trénink již nedojel. V odpoledním tréninku se Florian posunul na 5. místo (druhý z MMčR), Attila opět objel pouhá dvě kola a ve třetím měl pád a bylo z toho 14. místo na startu. Start se vydařil Florianovi, když do první zatáčky najížděl jako druhý ! Po prvním kole mu patřilo páté místo. Celý závod bojoval o prvenství v českém mistráku s Lukášem Rážkem a několikrát se v průběhu závodu předjeli. Florian vyhrál o pouhých 0,032 sec. a týmu MOTO FGR tak připsal další skvělé umístění v této sezóně. Attilu poznamenal pád ze soboty, jezdil ve skupině o šesté až desáté místo, dojel devátý. Florian Kresse se tímto vítětzstvím posunul ve druhém závodě na první místo seriálu Mezinárodního mistrovství čR !!!
1) Kresse Florian FGR
2) Rážek Lukáš Honda
3) Vecko Michal Honda
4) Šembera Michal Honda
5) Ertl Patrik Honda
6) Prášek Michal Honda
7) Hošek Robin Honda
8) Podlipný Olda Honda
9) Kolář Patrik Honda
10) Šembera Lukáš Honda

15.10.2005 Další body z ME !


Na letošní první závody v česku jsme vyjeli druhý červencový víkend na ME do Mostu. V pátek byly naši jezdci po tréninku na mokru na 13.(Attila) a 14.(Florian) místě. V sobotu přes některé problémy při druhém tréninku se posunuli naši jezdci na 18. a 19. příčku. V nedělní warm upu již vše fungovalo podle představ týmu. Start se vydařil Attilovi, když prvním kolem projížděl na 11. místě, Florian na 21. Attila bojoval ve druhé skupině s Litjensem, Gnanim, Fillicem a VanDerGragtem o 6. až 11. místo. Dvě kola jezdil devátý, několik kol desátý a nakonec dojel na 11. místě! Florian se v závodě posunul na 17 místo, na kterém také dojel. Attila měl ve svém nejrychlejším kole ztrátu pouhých 0,9 sec. na nejrychlejší kolo závodu. Další závody jsou tento víkend 15. - 17. 7. MMčR na maďarském Pannoniaringu.

15.10.2005 IDM na Salzburgringu


První červencový víkend jel náš tým poprové na Německé mistrovství IDM. Počítal se první měřený trénink, druhý celý propršel. Attila obsadil 9. a Florian 12. místo na startovním roštu. Start se Attilovi nepovedl, prvním kolem projížděl předposlení, Florian třináctý. Attila se však dokázal probojovat až na bodované příčky, nakonec z toho bylo 15. místo. Florian spadl v devátém kole ze slibného 12. místa spolu s jezdcem Lasserem s KTM. Tento závod bral tým jako test před nadcházejícím ME v Mostě, který se jede tento víkend.

15.10.2005 5. místo na ME v Rijece pro MOTO FGR !!!


Závody, které proběhli tento víkend na Chorvatském okruhu Rijeka byly pro náš tým velice vydařené. Ve čtvrtek jsme pro Attilu Magdu hledali optimální nastavení. V pátečním měřeném tréninku se Attila umístil na velmi dobrém 7. místě. V sobotním se o jedno místo propadl, i tak startoval z velice nadějného 8. místa. Start se mu povedl na výbornou, prvním kolem projížděl šestý, od 3. kola jezdil čtvrtý. Dvě kola před koncem závodu se podařilo jezdci Bergadovi Attilu předjet, ale i tak jezdcec našeho týmu dokočil závod na skvělém 5. místě z 21 jezdců ve startovním poli a týmu MOTO FGR tím udělal ohromnou radost. Závod dokončilo 17 závodníků.
1. Kaláb Igor CZ
2. Gnani Gabriele I
3. Litjens Joey NL
4. Bergada Esteve Rabat E[/list][list]5. Magda Attila H6. Mayer Thomas D
7. Conti Michele I
8. Filice Raffaele I
9. Kaulamo Eki FIN
10. Rážek Lukáš CZ

15.10.2005 ME Hungaroring


Poslední květnový víkend vyjel náš tým poprvé v této sezóně se dvěma jezdci do Maďarska. S Florianem Kressem a maďarským závodníkem Attilou Magdou. Po trénincích obsadili Attila 20. a Florian 24. místo. Po startu jeli jezdci našeho týmu několik kol spolu, Attila bohužel cíl neviděl z důvodu drobné technické závady na řazení. Florian dokončil závod na 19. místě. Motorky se nám za celý víkend nepodařilo naladit na optimální výkon.

15.10.2005 MMČR Hungaroring


První závod MMčR se konal na Maďarském Hungaroringu a přinesl nám první body. Cesta na okruh byla zkomplikována poruchou kamionu několik kilometrů před hranicemi, když se utrhlo šest šroubů na návěsu a mechanici čekali od středy do čtvrtka na odpočivadle. Touto poruchou jsme přišli o den testování. V pátek jsme zkoušeli novou motorku. V 1. tréniku obsadil Florian 12. místo. V sobotu ve 2. tréniniku zajížděl 3 kola nový píst. Ve čtvrtém kole si vylepšil čas z pátku, ale v pátem kole měl pád a trénink nedokončil. Startoval ze 13. pozice včetně jezdců z Alpe Adria Cupu. Prvním kolem projížděl Florian třináctý, ve druhém jedenáctý. Probojoval se na osmé místo, které nakonec neudržel a skončil devátý. Z českého mistráku to bylo 4. místo. Nová motorka při svém prvním závodě fungovala výborně.

15.10.2005 Testování v Brně


Náš tým testoval nový motocykl od pátku 15. do neděle 17. dubna. Vyzkoušeli jsem dva nové motory, které fungovaly perfektně. Celkem se najelo 130 kol bez problémů. V neděli odpoledne se jel otevřený závod, v kterém jelo 15 stopětadvacítek a 15 dvěstepadesátek. Florian dojel celkově čtvrtý, mezi 125 ccm dojel o 0,5 m druhý. Tímto testováním jsme odzkoušeli motorku na první závod MMčR v Maďarsku na Hungaroringu, který se jede 24. dubna.

10.10.2005 Výstava MOTOCYKL 2005


Od 10. do 13. března se zúčastníme tradiční výstavy MOTOCYKL 2005. Bude vystavena motorka FGR - model 2005 včetně všech nových úprav, které návštěvníci na výstavě uvidí. Tímto je všechny zveme.

10.10.2005 Stavba dalšího motocyklu


V těchto dnech probíhá stavba druhého a třetího motocyklu FGR. Na rámu je několik změn a ta nejviditelnější je změna barvy na modrou včetně podsedlovky. Testování ve Španělsku se posouvá na první polovinu března, až budou hotové všechny tři motorky. Prvním naším závodem bude mistrovství Evropy v Assenu na velikonoční pondělí. Jeden závodník je již znám, je to Florian Kresse z Německa.

10.10.2005 Úspěch v IDM


Poslední zářijový vídend jsme odjeli na německý okruh Hockenheim. Na naší motorce jel prvně německý jezdec Florian Kresse. V 1. tréninku zajel skvělé páté místo. Ve druhém jsme měli drobné problémy, které se brzy odstranily. V závodě se Florian z 20. pozice po prvním kole probíjel dopředu a když v předposlední zatáčce předjel ještě dva jezdce, bylo z toho senzační 5. místo v IDM. Tento vydařený závod byl letos pro tým Moto FGR poslední a už nyní se připravuje na novou sezónu s cílem odjet seriál ME a dopl

10.10.2005 ME Assen


Tým MOTO FGR se zúčastnil poslední březnový víkend prvního závodu sezóny mistrovství Evropy v holandském Assenu. Jezdec týmu Florian Kresse byl po prvním tréninku na 21. místě, po druhém na 24., z kterého také startoval. Start se mu nevyvedl, když se propadl na 34. příčku, ale po třech kolech už jezdil 19-tý. Ve čtvrtém kole musel zajet do boxu z důvodu prasklého klubku řadící páky. Mechanici závadu odstranili a Florian se vrátil do závodu se ztrátou dvou kol a ještě stačil zajet 25. místo. Na prvního v cíli, Michaela Ransedera ztrácel 3,5 vteřiny v nejlepším zajetém kole. časy, které zajížděl byly téměř shodné s posledními čtyřmi bodujícími závodníky. Pro tým je ME novou zkušeností a se zajetými časy byl spokojen. Při měsíční pauze před dalším závodem bude tým testovat na brněnském okruhu. Příští závod pro nás bude MMčR 24. dubna na maďarském Hungaroringu.

10.10.2005 MOTO FGR na výstavě MOTOCYKL 2005


Tým MOTO FGR se podruhé zúčastnil výstavy MOTOCYKL. Tentokrát i s jezdcem Florianem Kressem z Německa, který na místě rozdal i několik autogramů. V příloze je i několik fotek motorky FGR v nových barvách pro sezónu 2005.

10.10.2004 Testování


Začátkem září jsme s Vaškem Bittmanem otestovali nový kit na okruhu v Mostě. Najeli jsem bez problémů 40 kol. Vašek byl s výkonem motorky spokojen. Za plného provozu jsme zajížděli skvělé časy, když se na okruhu chvílemi pohybovalo i 50 motocyklů.

10.10.2004 MMČR na Pannoniaringu


Na tyto závody, které se konali 16. – 18. července 2004 vyjel tým Moto FGR se dvěma jezdci, s Michalem Březinou a s Lukášem Rážkem. Po tréninku obsadil Lukáš páté a Michal šesté místo. V závodě se při průjezdu prvním kolem pořadí obrátilo a Michal jezdil před Lukášem. Na prvních dvou místech jezdili Abrahám a Vostárek, ale pouze do chvíle, něž dostal Vostárek penalizaci za předčasný start a než Abrahámovi nevydržel řetěz a musel odstoupit. V tu chvíli jezdili naši dva jezdci na prvních dvou místech. Michal však musel pro poruchu odstoupit z prvního místa a při odstavování motocyklu ho srazila Maďarská závodnice a oba měli nepříjemný pád, po kterém Michal skončil v Pražské nemocnici a nyní už má po operaci kotníku.
Lukáš Rážek si první místo udržel a ve svém premiérovém závodě na motorce FGR zvítězil s náskokem před nestárnoucím Oldou Podlipným a získal tak třetí vítězství ve dvou letech pro náš tým.

10.10.2004 ME v Mostě


Týden po závodech MMCř se jelo opět v Mostě, tentokrát Mistrovství Evropy. V tréninku zajel Michal dobrý čas, ale ve Warm upu měl šeredný pád, který se projevil při závodě, který se nám celkově nevydařil.

10.10.2004 2. závod sezóny


První červencový víkend pokračovalo 2. závodem Mez. MčR na Mosteckém okruhu. Poprvé jsme vyjeli s novm trubkovým rámem, který si Michal Březina od prvních metrů pochvaloval. Michal startoval ze šesté pozice a jezdil celý závod o čtvrté až šesté místo s Abrahámem a Veckem. V posledním kole vystrčil Vecko Michala Březinu z trati a ten v tu samou chvíli skončil z důvodu prasklé nádrže. Do cíle chybělo odhadem 1 dcl benzínu.

10.10.2004 Představení motocyklu


Ve firmě FPOS-Kovovýroba v Ústí nad Orlici se v pátek 4. června uskuečnilo představení českého motocyklu FGR. Na závodních tratích se tak objeví po 28 letech český výrobek. V těchto týdnech bude probíhat testování motocyklu se zcela novým příhradovým rámem a novou kyvnou vidlicí. Rám je svařen z chrommolybdenových trubek. Seřizovací i aretační prvky hlavy rámu jsou lehce přístupné běžným nářadím a C-klíčem. Zadní kyvná vidlice se slitiny CERTAL je vyfrézována na CNC centru. Pokud půjde vše podle představ týmu, tak se tato silniční 125 poprvé objeví 4. července na MMčR v Mostě.
Představení se též zúčastnil ministr průmyslu a obchodu Ing. Milan Urban, který se zárove

10.10.2004 Skvělý vstup do nové sezóny


Na maďarském okruhu Hungaroring se 25tého dubna uskutečnil první závod MMčR v sézoně 2004. Ve čtvrtek probíhalo testování, v pátek byl první trénink ve kterém jsme obsadili třetí místo z našich za Bittmanem a Abrahámem .Michal Březina na konci pátečního tréninku upadl v jedné z nejrychlejších zatáček . Motorku jsme ale stačili včas opravit před sobotním tréninkem , který se jel na vodě, takže časy a umístění zůstaly z pátečního tréninku. Nedělní závod 125 GP byl po prvním startu ve druhém kole přerušen , z důvodu kolize dvou závodníků ,a tak byl start opakován. Michal dohnal mírnou ztrátu ze začátku závodu a bojoval o přední pozice. Tlak soupeřů nakonec udržel a dojel druhý za vítězným Václavem Bittmanem. Motor FGR zaznamenal přes zimu několik změn, které se projevily zvýšením výkonu. Další závod mistrovství se koná první červencový víkend v Mostě.

10.10.2004 Další umístění na bedně


Poslední závod sezóny se jel podruhé na automotodromu v Mostě 24tého srpna. Po tréninku byl Michal Březina na druhém místě za Igorem Kalábem .Start závodu se mu nevyvedl, ale čtvrtým kolem již projížděl na třetím místě a o druhé bojoval s Patrikem Ertlem až do konce závodu a porazil ho o pouhou desetinu . Ani toto druhé místo však nestačilo k zisku mistrovského titulu . Přestože Markéta Janáková obsadila v závodě až sedmé místo , tak v celkovém hodnocení o dva body zvítězila. Tímto závodem pro tým MotoFGR sezóna skončila a v příští se pokusíme odjet celý seriál ME a účastnit se i startu na MMČR.

10.10.2004 Neúčast Moto FGR na MS v Brně


Dne 5.8. 2003 se sešel tým FPOS-Kovovýroba Moto FGR a rozhodl o neúčasti na Mistrovství světa v Brně. Poslední dva starty na A1-Ringu a Pannoniaringu nás přesvědčily o tom, že vývoj motocyklu nepokročil do takového stavu abychom se mohli se ctí zúčastnit MS v Brně.

07.08.2003 2. MÍSTO NA PANNONIARINGU


První srpnový víkend se konal další závod MMčR na maďarském okruhu Pannoniaring. Ze třiceti členného pole jsme startovali z osmého místa celkově a ze čtvrtého v českém mistrovství . Ve Warm Upu jsme zajeli třetí nejlepší čas. Michal odstartoval na desátém místě , po druhém kole jel pátý (druhý z našich) a dotahoval se na Markétu Janákovou . V polovině závodu již jel těsně za ní , ale v dalších kolech začal pomalu ztrácet a dojel na místě druhém . Vyhrála Markéta , která zajela nejlepší závod sezóny. Byla nám přidělena divoká karta na MS v Brně ,ale v týmu ještě není rozhodnuto jestli se těchto závodů zúčastníme . Seriál MMčR bude pokračovat 24.8.2003 v Mostě.

25.07.2003 MMČR A1 - RING Rakousko


Mezinárodní Mistrovství čR pokračovalo pátým závodem na okruho v Rakousku. V prvním tréninku se nám dařilo, obsadili jsme 4. místo celkově a 1. z našich. V druhém jsme si pohoršili na 9. místo celkově a z našich na místo 3. Bohužel se nám nepodařilo správně naladit motorku a v závodě jsme skončili na pátém místě a v celkovém bodování jsme se posunuli na druhé místo. Další závod se jede 1. - 3. 8. na okruhu Pannoniaring v Maďarsku.

24.07.2003 ME Most


Týden po vítězném závodě jsme se tento okruh vyzkoušeli znovu, tentokrát při Mistrovství Evropy. Tréninky nezačali špatně, nebo jsme se oproti minulému týdnu zlepšili o více než dvě vteřiny na kolo a ve Warm Upu jsme zajeli 16. místo. Závod pro nás ovšem nedopadl dobře, protože Michal musel v pátém kole odstoupit z důvodu upadlé koncovky výfuku.

10.07.2003 Druhé vítězství v řadě


Na okruhu v Mostě se nám tento víkend podařilo dosáhnout druhého vítězství v řadě, když Michal Březina dokázal, potřetí za sebou, vyjet Pole Position v závodech českého mistrovství. Přes drobné problémy v zahřívacím kole odstartoval na čtvrtém místě, ale cílem prvního kola již projižděl na vedoucí pozici, kterou si udržel po celý závod a vyhrál s náskokem osmi vteřin.

Díky tomuto vítězství se tým Moto FGR poprvé dostal do celkového vedení Mezinárodního mistrovství české republiky.

Hned následující víkend / 12.a 13. července / se jede závod Mistrovství Evropy a to opět v Mostě, kde nový český motor poprvé poměří síly s evropskou špičkou.

23.06.2003 1.MÍSTO PRO FGR


O tomto víkendu 21. a 22. června se kanal 3tí závod Mezinárodního MčR na letišti v Hradci Králové . Michal Březina vyhrál oba dva tréninky i Warm Up a skvělými časy si zajistil Pole position . Po startu byl čtvrtý ,ale za několik kol se propracoval na první místo , které si udržel až do cíle a pro tým Moto FGR vyhrál první závod . Za čtnáct dní se jede čtvrtý závod na automotodromu v Mostě a zveme na něj všechny naše fandy. V Hradci se jich sjelo mnoho a všem děkujeme za podporu.

20.06.2003 Mistrovství čR v Brně


V neděli 15. června jsme na Masarykově okruhu v Brně poprvé otestovali novou motorku v závodě, o které jsme již psali v předchozím článku. V tréninku se nám dařilo a bylo z toho 1. místo v českém mistrovství a 4. místo celkově. Závod pro nás nezačal nejlépe, po startu z toho bylo desáté místo, ale Michal Březina byl už za půl kola šestý. Bohužel při nájezdu na stadión před ním upadl Krupička a Michal již pádu nemohl zabránit. Snažil se znovu rozjet, ale ohlé řidítko mu nedovolilo pokračovat v závodě. Věřme, že jsme si smůlu vybrali a tento víkend na závodech v Hradci Králové uděláme opět výsledek.

10.06.2003 2. MMčR v Brně


Tento víkend 14. a 15.6. se na Masarykově okruhu koná 2. závod Mezinárodního mistrovství české republiky silničních motocyklů. Tým FGR sestavil zcela novou motorku, v které je motor umístěn v rámu Hondy s komponenty FGR. Při skládání rámu pomáhal 20-ti násobný mistr čR Bohumil Staša st. Na závodech najdete motorku podle bílé barvy s logem týmu a s číslem 65. Na okruhu v Hradci Králové, na kterém se jede týden po Brně již bude v barvách týmu FGR.

05.05.2003 Skvělé 2. místo


4. května se v Trenčíně na Slovensku uskutečnily první závody Mezinárodního mistrovství české republiky a bylo to naše prvotní setkání se závodní špičkou.

Po 1. měřeném tréninku jsme obsadili 7. místo, 0,6 vteřiny za prvním závodníkem. Po 2. měřeném tréninku na vodě, jsme se nezlepšili a startovali jsme z druhé řady. Při průjezdu prvním kolem byl Michal Březina na 5. místě a postupoval až na 2. místo, kde o vedení bojoval s Pavkovičem, který má motocykl po Lukáši Peškovi. V polovině závodu v boji o druhé místo do Michala zezadu narazil závodník Ertl a po pádu se propadl zpět na 5. příčku. Po tvrdém souboji se však dokázal vrátit do tempa a dojel na skvělém 2. místě. Pro tým Moto FGR je to perfektní vstup do sezóny a děkujeme všem fandům, kteří nám drželi palce.

28.04.2003 Testování


Tento měsíc proběhlo několik testování našeho motoru na okruzích v Brně a Mostě. Přes drobné problémy se nám podařilo motor vyladit a v neděli 4. května nás čekají první závody SLOVAK and CZECH CHAMPIONSHIP EUROPE MID CUP v Trenčíně. Po dohodě bude jezdec FGR Michal Březina z Prahy.

19.03.2003 O veletrhu MOTOCYKL 2003


Veletrh, který se konal minulý týden , měl velký ohlas a motocyklových příznivců se sešlo opravdu mnoho.Těší nás , že byl stánek Moto FGR v obležení lidí,kteří nám fandí a zajímá je náš motor . Pokud Vás bude něco zajímat nebo nám budete chtít napsat svůj názor, tak stačí otevřít okénko \"Kontakt\".

Za každý příspěvek děkujeme.

Těšíme se na další setkání s našimi fanoušky na okruzích při závodech MčR.

04.03.2003 MOTOCYKL 2003


Zúčastníme se 7. ročníku mezinárodní výstavy MOTOCYKL 2003 a tímto chceme pozvat všechny příznivce, kteří ještě neměli to štěstí vidět motor FGR. U našeho stánku se dozvíte další podrobnosti o této připravované novince. Výstava se koná 13.-16. března 2003 na Výstavišti Praha 7 - Holešovice. Na osobní setkání se těší tým FGR.