Konkurence v Mostě a tři pády

Naší další zastávkou v boji o český titul byl severočeský Most, který byl po Brně teprve druhým slušně obsazeným závodem co se týče konkurence. V pátek jsme jako obvykle odjeli tři tréninky, kde se hledalo především vhodné nastavení pérování, se kterým nám dlouhodobě pomáhá p. Haslacher od WP.

Oba naši jezdci zajížděli časy mezi 1:51-1:52 minuty. V sobotu pak piloti Ústecké stáje porychlili na 1:47,820 ( Karel Hanika) a 1:48,419 (Tomáš Vavrouš) a obsadili 4. a 10.místo. Nutno dodat, že káždý jezdec absolvoval jeden pád.V tréninku zvítězil Kevin Hanusch před naším bývalým jezdcem Ladislavem Chmelíkem. Po warm-upu nás čekal ve 12:50 start. Nejlepší startovní reakci předvedl Lada Chmelík. Naši jezdci odstartovali v polovině startovního pole. Bohužel snahu Tomáše Vavrouše ukončil v 1.kole pád. Hanika se dostal z osmého místa do souboje o celkové třetí místo. Na čele v tu chvíli jezdil Chmelik následován Kevinem Hanuschem. Kája pak předjel Australana Sissise a Itala Capellu a dotahoval se na Rakušana Trautmanna, bohužel na cílové pásce byl o 0.073s pomalejší. Týmu MOTO FGR jde o český titul, nebyl tedy důvod jet až na samé hranici pádu.

Kája si odvezl pohár za druhá místa v českém a rakouském mistrovství a první místo v kategorii juniorů, která byla letos vyhlášena vůbec poprvé, když se sešlo pět a více závodníků. Za 14 dní nás čeká poslední závod českého mistrovství v polské Poznani, který bude předposlední zastávkou šampionátu Alpe Adria Cup, kde je Karel Hanika třetí, když na první dva – Trautmana a Capellu ztrácí pouze 1 bod.

Karel Hanika : „se závodem jsem spokojený. Vydal jsem se sebe co jsem mohl.I když start se mi moc nepovedl, byl jsem až osmý myslím. V prvním kole jsem byl už šestý a párkrát jsem se předjel se Sissisem. Zařadil jsem se do 4členné skupinky o 3místo. Jel jsem stále na konci této skupinky a 2 kola před konecem jsem předjel Cappellu a Sissise a dostal se na 4místo. Chtěl jsem zaútočit jěšte na třetího Trautmanna, ale měl jsem celý závod problém se zadkem zhlediska pérování a proto jsem dostal v poslední zatáčce smyk na zadní kolo a měl jsem horší výjezd na cílovku.Bohužel jinou šanci už jsem neměl. I tak jsem spokojen. Děkuji svým mechanikům“.

Tomáš Vavrouš : ,, mostecká dráha nepatří k mým oblíbeným drahám..bohužel se to o víkendu potvrdilo..V pátek jsme nenašli úplně optimální nastavení na obou motorkách a byl z toho docela odstup na nejrychlejší časy..v Q1 jsme se trochu zlepšili a chtěl jsem v Q2 zatáhnout..od začátku jsem zrychloval,nastavení bylo lepší a tak jsem se posouval vzhůru..bohužel mi poté v rychlém sjezdu uletěl předek a bylo po kvalifikaci..nepočítám-li Estoril,poznamenaný bleskem , tak to byl můj letošní nejhorší kvalifikační výsledek.Warm up byl docela ok. Závod to byl rychlý konec :-) .. dobrý start,ale z devátého místa jsem se dostal v průběhu kola do kontaktu,musel jsem ze stopy,uklapnout a odlehčil se mi předek a v téměř stejném místě jako v Q jsem spadnul... Je to škoda,ale to jsou závody, neděláme z toho tragédii..V Mostě byla konečně dobrá konkurence,těšil jsem se ,jak si zazávodíme. Z tohoto pohledu je to škoda..bylo vidět, že musíme přidat v práci s nastavením a věnovat tomu ještě více času v pátek..Nyní mne čeká poslední letošní závod s FGR v polské Poznani a pak další závod RedBull cupu v Brně.