Sezóna MOTO FGR bez soupeřů a s mistrovským titulem

Jak jsme již dříve avizovali, na náš tým čekal poslední závodní víkend,tentokráte u bratrů na Slovakiaringu. Mechanici se přesouvali až v sobotu,protože Martin Gbelec absolvoval předposlední závod seriálu Redbull Rookies Cupu a čekal ho rychlý noční přesun z italského Milana,kde dokončil závod na 17. místě. Nědelní warm-up byl poznamenám deštěm,stejně jako závod, takže bylo jasné, že útoky na rychlé časy se konat nebudou. Ten také náš jezdec s přehledem vyhrál o více než 5 vteřin, kdy navíc musel jet na jistotu, aby měl povinný počet kol potřebných ke kvalifikaci do závodu.
Start kategorie MOTO 3 a 125 GP se jel opět společně s třídou Sport Production. Ten Martinovi vyšel, a i přesto, že musel startovat z posledního místa, na konci dlouhé cílové rovinky se dostal na druhé místo, krátce na to na první a pohodlně navyšoval svůj náskok i přesto, že na vodě jel teprve třetí závod a mokrý povrch nemá vůbec v lásce. Své časy neustále zrychloval, ten nejrychlejší zajel v posledním kole a vyhrál s propastným rozdílem 52 vteřin za 8 kol. Dlouhou dobu se zdálo, že druhé místo obsadí Petr Zářecký s KTM, na konci závodu však upadl a ještě stihl dojel třetí za italským závodníkem Menozzim. Suma sumárum, ze šesti závodů v letošní sezóně Martin na motocyklu FGR pět suverénně vyhrál a jeden nedojel kvůli závadě na materiálu, která je v šetření pojišťovny. I přesto, že Martin odjel v šampionátu Alpe Adria Cup pouze 5 závodů ze 13 možných, obsadil celkové 5. místo ze 23 bodujících. Současně se stal mistrem české republiky pro rok 2014!
Martina nyní čeká start ve španělském Aragonu, kde opět bude bodovat o cenné bodíky a příštím roce budeme doufat, že se šampionátu mladých talentů znovu zúčastní. Tým MOTO FGR se nyní bude rozmýšlet, kam jeho kroky v příští sezóně povedou, pokud se pojede opět s Martinem Gbelcem, tak v úvahu připadají šampionáty německého, italského či španělského mistrovství.

Miroslav Felgr, majitel týmu:
„Odjeli jsme nejpohodovější sezónu bez jediné prohry a jediného pádu, což se nám za 12 let ještě nepodařilo. Konkurence však byla za poslední roky nejslabší a Alpe Adria pro nás již nemá žádný větší přínos. Autoklub vede tuto třídu od deseti k pět a je jen otázkou času, kdy třída MOTO 3 vymizí úplně. Politikaření, jestli se na tom či onom závodě bude český mistrák započítávat je pod naší úroveň. Dle mého, pokud na závody přijedu, budu závodit, tak chci za to také body, bez ohledu na to, kolik je jezdců.
Chtěl bych poděkovat týmu za skvělou práci, Martinovi za titul mistra čR, za jeho vyzrálý projev a za skvělou reprezentaci značky FGR, Markovi Morávkovi za jeho podporu, ať už finanční či manažerskou a také sponzorům a všem, kteří nám jsou nakloněni.

Martin Gbelec, jezdec:
„V ranním warm upu jsem musel opatrně zajet povinná kola abych byl připuštěn do závodu. A protože dráha byla opět mokrá, jel jsem velmi opatrně. Musím říct, že povrch na Slovakiaringu má za mokra nesrovnatelně lepší grip jako Misano a hlavně vás bez varování nepošle k zemi. Před závodem opět začalo pršet, tak jsem první kola hledal správnou stopu, kde se netvořily kaluže. Pak jsem získal dobrý rytmus a bez jakéhokoli rizika jsem si dojel pro snadné vítězství. Po zkušenostech z Mostu jsem byl daleko víc opatrný při předjíždění kolařů, kteří byli i přes správné mávání modrou vlajkou problém. Jízdu jsem si opravdu užíval, protože grip jsem měl velmi dobrý, FGR fungovala opět bezvadně, náskok solidní a kvůli absenci tréninku, přesedání z pohárové KTM na FGR a nočnímu cestování, jsem jel velmi na jistotu. Při absolvování celého závodního víkendu na Slovakiaringu a jízdě na limitu, by mohl být náskok dvojnásobný. Asi takový je rozdíl mezi Red Bull MotoGP Rookies Cupem a Alpe-Adrií.“