Další vítězství i smůla týmu MOTO FGR

O uplynulém víkendu se tým zúčastnil závodu Alpe Adria Cupu na maďarském Pannoniaringu. Martin Gbelec , účastník seriálu Redbull Rookies Cupu při Grand Prix zde na jaře absolvoval čtyřdenní test a dosahoval zde výborných časů. V pátečních trénincích to bylo jako vždy o hledání optimálního nastavení. Odpoledne se konal první kvalifikační trénink . Náš pilot zajel čas 2:04,3, který byl Navíc znehodnocen silným větrem.
V sobotu jsme se rozhodli vynechat dopolední volný trénink, abychom simulovali
program Red Bull Rookies cupu. Ve druhém kvalifikačním tréninku si Martin si vyjel časem 2:03,8 pole position s více než 4-vteřinovým náskokem před Tomáškovou a Gnanim, i přesto, že zaostal za svým nejlepším časem o více než vteřinu z předsezónních testů.
Nedělní 20 – minutový warm–up byl poslední zkouškou před vyvrcholením víkendu. V dopoledním závodě odstartoval Martin jako třetí, již v 1.kole se dostal na první místo a pouze navyšoval náskok na konečných 30 vteřin před nestorem motocyklových tratí Gabriele Gnanim a v závodu s časem s přehledem zvítězil. Odpolední start byl o více než půl hodiny posunut. Bohužel měl však pilot naší stáje během zaváděcího kolo poruchu a k druhému závodu nenastoupil. Zvítězil s přehledem Gnani. Nejbližší závod
pro náš tým bude bude jediný závod na území česka, a to červencový Alpe Adrie Cup v Mostě. Martina čeká příští týden Redbull Rookies Cup v itálii, který mu snad přinese první body v této sérii nadějných talentů.

Martin Gbelec, jezdec:
„Svezení na motorce Moto3 FGR bylo velice dobré. Byl to dobrý trénink na Red Bull MotoGP Rookies Cup a také jsem najel potřebné kilometry. Splnil jsem povinnost vyhrát kvalifikaci i závod. V druhém závodě jsem však měl technický problém, a tak jsem musel ze závodu odstoupit, technické problémy se občas přihodí. S časy jsem spokojen nebyl, protože byly o něco pomalejší než při testech. A v posledním závodě se mi čas zlepšit nepovedl. Chci velice poděkovat mechanikům, kteří mi výborně připravili motorku. Velice se nyní těším do Mugella“.

Miroslav Felgr, majitel týmu:
„Viděli jsme další závod bez větší konkurence a to je škoda. Úsilí týmu a vložené prostředky jsou bohužel i přes vítězství znehodnocené. Je na vedení ÚAMK, aby se chytlo za nos a začalo s tímto žalostným stavem české silnice něco dělat. V opačném případě je to dost možná naše poslední závodní sezóna v seriálu Alpe Adria či MMČR. Martin byl sice trochu rozhozený z prvního víkendu Red Bullu, ale víkend zvládl obstojně, bez pádu a s vítězstvím. Závadu ve druhém závodě nechceme komentovat, protože došlo k závadě na nakupovaném dílu, který jsme podstoupili k reklamaci “.