Dnes bylo k bodům tak blízko

Dnešní den začal pro tým MOTO FGR nadějně zajetým warm upem na mokré trati, kdy Jasper obsadil 15. místo. Po včerejší nepovedené kvalifikaci opět zavládla v týmu dobrá nálada, která díky vynikajícím časům v první polovině startovního pole provázela tým celý víkend. Ve warm upu byl motocykl FGR nejrychlejší na top speedu s motorem Honda.
Před závodem to opět vypadalo, že se pojede mokrých gumách, nakonec se ale všechny týmy rozhodly pro suché měkké obutí. To se ukázalo jako správné i přesto, že na trati ještě byla spousta mokrých míst. Jasper měl dobrý start a hned v prvním kole se dokázal propracovat o 5 pozic.
První polovinu jezdil za angličanem Webem na Mahindře a postupně spolu stahovali náskok skupinky bojující o 6. místo. Díky odpadnutí a předjetí několika závodníků se Jasper propracoval na vytoužená bodovaná místa a až do 13. kola držel 13. pozici. V tu chvíli v boxech týmu MOTO FGR nikdo ani nedutal.
Bohužel v tu chvíli asi bylo pohromadě těch smolných třináctek mnoho a přišel lehký pád po smyku předního kola. Jasper motocykl zvedl, musel ale zajet do boxu, kde mu mechanici narovnali ohnutá řidítka aby mohl pokračovat v závodě. I přesto, že ztratil mnoho času, se stihl vrátit před německého závodníka Schrottera. Pád spolu s poškozeným motocyklem ale ovlivnil zajížděné časy a Jasper začal jezdit o více než 5 vteřin na kolo hůře. Proto jej předjel i Schrotter a Jasper tak dokončil závod na 17. místě, čímž současně uzavíral startovní pole.

Jasper Iwema, jezdec:
"Měli jsme dobrý víkend a i přesto, že se často měnilo počasí, jsme si dokázali s nastavením motocyklu poradit. Na mokru i na suchu jsem se pohyboval v první polovině startovního pole. Měl jsem bohužel nešťastnou kvalifikaci a musel jsem dnes odstartovat až ze zadních pozic. Po startu se mi podařilo postupovat dopředu až na bodované pozice, ale 9 kol před koncem závodu jsem měl pád na předek. Ještě jsem to zvedl, zajel do boxů srovnat řídítko a pokračoval jsem pak s celým kolem ztráty na předposledním místě.
Dnes je to škoda o to větší, že jsem mohl bojovat o top ten a přišli jsme tak o hodně bodů. Tým fungoval opět skvěle jako v Kataru. Co říci závěrem? Další víkend, další závod, další šance."

Miroslav Felgr, majitel týmu:

"Co říci k dnešnímu dni? Divoký závod, spousta změn v pořadí, Jasper do 13. kola na bodech a nakonec odjíždíme do Estorilu s prázdnou. Celý víkend probíhal bez problémů, motorka v top speedech patřila mezi nejrychlejší a o to větší je škoda, že přišel pád. Je ale moc dobré vědět, že dokážeme pravidelně jezdit v první polovině startovního pole a věřím, že se nám povede body získal za týden. Chtěl bych poděkovat celému týmu a samozřejmě partnerům. Ostudu jsme určitě neudělali a budeme se o vytouženou patnáctku prát dál. O tom, že jsme tu zanechali dobrý dojem, svědčí i fakt, že jsem měl několik poptávek na náš podvozek FGR".