Poslední testy v Jerezu

Na poslední přípravu před nadcházejícím začátkem sezóny jsme odjížděli s očekáváním, jak budou nové kitové motory Honda fungovat.
První pondělní den testů začal úpravami elektroniky Dellorto, která trvala celé dopoledne a Jasper neměl možnost zajíždět rychlejší časy. Bohužel jsme doplatili na to, že jsme byli jedním z posledních týmů, kterým jednotka od prvního dne nefungovala dle představ. Navíc se zajížděl nový kitový motor a náš tým byl v této sestavě prvně, protože od nás odešel italský elektronik a tým začal pracovat s holandským zástupcem. V odpoledních hodinách začal Jasper pomalu zrychlovat, oproti předcházejícím testům to bylo asi 1,5 vteřiny a průběžné 24. místo.

Na druhý den testů bychom raději zapomněli. Údajné problémy s řazením a opakované úpravy převodovky nás připravili o celý den, Jasper nespojil více kol a nepodařilo se mu zajet jediné rychlé kolo. Poslední den testů začal jako předchozí, naštěstí se během ranních hodin vše vyřešilo a podařilo se také rozchodit elektroniku díky španělskému specialistovi, který s námi po dohodě objede první dva závody. Také zástupce firmy 2D odvedl skvělou práci a tým bude v příštím týdnu vyhodnocovat data, která během těchto třech dnů nasbíral. Jasper postupně zrychloval na hranici času 1,50,9, kterou několikrát v závěrečné hodině zopakoval. Bylo to však o více než vteřinu horší čas, než který náš tým očekával, oproti minulým testům se standartním motorem bylo zlepšení o 2,4 vteřiny. Celkové 28. místo bereme jako výzvu, víme, kde byly rezervy a budeme se snažit co nejvíce chyb do Kataru napravit. Motor Honda se jeví velmi dobře, s podvozkem a pérováním nebyl za celé tři dny jediný problém. Jako nováčci narážíme na spoustu věcí, které se měli udělat jinak, lépe. Tým se však velmi slušně sehrál a věříme, že budeme celou sezónu bojovat o vysněné body.

Igor Králík, šefmechanik:
„Po doručení všech kitových dilů na které jsme čekali tak dlouho jsme se konečně mohli pustit do jejich instalace na samotný motocykl. Bohužel zprovoznit závodní elektroniku, která je od nového dodavatele a pro všechny týmy stejná nebylo vůbec jednoduché a jen díky pomoci dvou skutečných odborníků, kteří pracovali posledních 12 let pro tovární tým Suzuki Rizzla se nám ji nakonec podařilo sprovoznit i když jsme bohužel tímto ztratili první den testování.
Druhý den ovšem problémy nastaly znovu ale úplně jiného charakteru a to řazení které se nám podařilo odstranit po několikanásobném rozebrání převodovky až následující den dopoledne a tak jsme bohužel ztratili i druhý den.
Poslední den již konečně s plně funkční motorkou jsme se tedy mohli věnovat konkrétnímu nastavení na danou trať a tak jsme na to měli v podstatě jen 50 minut posledního treninku. Za těchto pár minut Jasper dokázal zrychlit oproti poslednímu testu o více než 2 vteřiny což je určitě pozitivní nicméně nám na úplnou špičku stále další 4 vteřiny chybí. Myslím že pokud by jsme měli celé tři dny možnost jezdit s plně funkční motorkou určitě bychom ještě dokázali čas stlačit dolů, to jsou ale jen spekulace a o tom závody jsou. Jsem rád že do Kataru vyrážíme s plně funkční motorkou a doufám že budeme mít prostor se věnovat už jen nastavení pro samotný závod. Rád bych poděkoval celému týmu za práci kterou odvedli na těchto posledních testech, protože jsme udělali opravdu velký kus práce i když na výsledcích to ještě zatím vidět není“.

Josef Kubíček, manažer:
"podle odvedené práce a hektického tempa a celého nasazení teamu FGR a všech lidí okolo projektu, bych nejen já, ale všichni čekali lepší výsledek. Časový odstup je opravdu velký, ale opravdu je třeba brát to, že MOTO FGR je posledním přijatým teamem do kolotoče velkých cen a věřím, že jsme ještě neřekli své poslední slovo a na závody se jezdí za úspěchem. Musíme zabrat my i jezdec a doufám, že na závodech v Kataru budeme o něco blíž špičce ,to je náš cíl. Motocykl potenciál má a všichni v teamu jsou skvělí a já jim děkuji, stejně jako našim partnerům, že můžeme jít za naším snem".