Tisková zpráva 5 - 2007

Poslední dva závody přinesly pro FGR 07 Team dvě zásadní události. První se týkala složení týmu. Druhá pak znamenala první úspěch pro naše barvy v letošní sezóně.

První závod seriálu Mistrovství Evropy zavedl účastníky 20.května na okruh Vallelunga, který se nachází cca 40km severně od říma. Podařilo se nám odstranit některé problémy z předešlého závodu v Maďarsku. Bylo nainstalováno i rychlořazení. Po kvalifikaci na startu patřilo Peškovi 23. a Májkovi 22. místo. Po nepodařeném startu Peška ve druhém kole následoval pád, za který mohla asi ztráta koncentrace. Pro Májka se první start na mistrovství Evropy proměnil v 16. místo v cíli, a tak mu těsně unikly první evropské body. Motorky fungovaly dobře a byl znát pokrok po prvním závodě díky nasazení mechaniků a vývoji ve firmě FPOS Kovovýroba.

Následující víkend, tedy 26.-27. května, se konal další díl MčR v rámci seriálu Alpe Adria Cupu na okruhu Pannoniaring. Během čtvrtečních testů se tým po oboustranné dohodě rozešel s jezdcem Karlem Peškem, který dále pokračoval na svém loòském motocyklu. Učinil tak vzhledem k jeho problémům přizpůsobit se motocyklu FGR 125 GP a dosavadním výsledkům. Karel Májek tak držel prapor FGR sám. Nicméně se této role zhostil více než dobře. Během tréninků a kvalifikací zajížděl dobré časy. Správné nastavení komplikovala extrémní vedra.

Po kvalifikaci si Kája # 37 vyjel start z 8. místa celkově (v klasifikaci čR byl na 5. pozici). Start se bohužel Kájovi nepovedl a odjel z roštu asi čtvrtý od konce. Nicméně jeho bojovnost, se kterou se prodral do středu pole ještě během prvního kola, byla úžasná. Probil se až do skupinky, která bojovala o třetí místo celkově. Jelo v ní celkem 6 jezdců a Kája z nich byl nejvíce vidět v čele. Divákům se tajil dech při předváděných předjížděcích manévrech. V nájezdu do posledního kola si vytvořil Karel náskok asi půl vteřiny. V předposlední zatáčce však udělal drobnou chybu, které využil Miloš Nesič a s náskokem 0,1 vteřiny uzmul celkové třetí místo našemu jezdci. To nemění nic na tom, že v klasifikaci mistrovství čR vybojoval Karel Májek první stupně vítězů, a to druhé místo za vítězným Jakubem Kornfeilem a před bývalým jezdcem našeho týmu Karlem Peškem. Stejné pořadí bylo i v klasifikaci juniorů, jelikož všichni jmenovaní jsou věkem do 18ti let. <br /> <br /> Komentář Jirky Šrámka, manažera FGR 07 Teamu: Itálie byla přínosem pro motorky, které opět pokročily dále a samozřejmě i pro jezdce. Neznámá tra a mnoho velice rychlých jezdců. V Maďarsku jsme se rozloučili s Karlem Peškem , a tak mu děkuji za spolupráci během testů a obou závodů. Co se týče Pannoniaringu, super úspěch, který jsme všichni potřebovali. Motorky se lepší závod od závodu a to samé mohu říct i o Karlu Májkovi, který bojoval jako lev. Jinak k dalším cílům, příští závod je Mistrovství Evropy v Rijece za tři týdny. Již probíhají jednání s jezdcem, který by vystřídal Karla Peška. Opět se pracuje na motorkách v konstrukci a do Rijeky by měl přibýt datarecording AIM pro další lepší vyhodnocení nastavení. Velké díky mechanikům a partnerům. Samozřejmě velká gratulace Kájovi k úspěchu.