Tisková zpráva 8 - 2007

Domácí evropský závod

Uplynulý víkend měl být pro náš tým jedním z vrcholů letošní sezony. Konalo se totiž Mistrovství Evropy v Mostě, které si většina skalních fanoušků motocyklového sportu nemohla nechat ujít. Přípravy finišovaly až do samého počátku závodního víkendu a celý tým se snažil co mohl. Leč, osud si s námi pohrál, jak už to tak bývá.

Volné tréninky byly pro nás dobrým příslibem, vždy Karel Májek obsadil v pátek odpoledne dokonce sedmou pozici v Evropském poli jezdců. Během sobotních kvalifikačních tréninků panovalo velmi větrné počasí, což nízkoobjemovým strojům nehrálo příliš do karet. V prvním tréninku Kája zajel osmý nejlepší čas a vypadalo to na prozatím nejvyšší tréninkový výsledek našeho týmu. Do druhé kvalifikační pětatřicetiminutovky tak nastupoval Karel s optimistickou náladou na zlepšení, ačkoliv zrychlil, nestačilo to na konkurenci a Karel se naopak propadl na 12. místo, na roštu tedy nakonec čtvrtá pozice ve třetí řadě.

Nedělní ráno pro nás však nezačalo dobře. V ranním Warm-upu, který má obvykle prověřit funkce stroje před samotným závodem nás čekalo nemilé překvapení v podobě výpadku motoru. Zničený válec přinesl takto pár desítek minut před závodem mrazivou atmosféru pro naše techniky.

Slunná neděla však jakoby zlepšovala naši optimistickou náladu, mechanici připravili pro závod bleskově druhý stroj a vše se schylovalo ke startu. Ten se našemu pilotovi poměrně podařil a Kája odjel k první zatáčce na své startovní pozici. Úvod závodu se vyvíjel poměrně slušně, když se mu dařilo úspěšně bojovat a držet krok s jezdci kolem desátého místa, leč velké nasazení bohužel zhatil v druhém kole smyk zadního kola při výjezdu z rychlé zatáčky před vracákem a následný pád znamenal konec nadějí na slušný bodový příděl.

Rádi bychom tímto poděkovali všem sponzorům a přátelům kteří nás přišli podpořit na Mosteckou trať a věříme, že si jejich přízeò zachováme i nadále.

Výsledky závodu:

  1. Gabriele GNANI
  2. Nico VIVARELLI
  3. Lukáš SEMBERA
  4. Michele CONTI
  5. Federico PAVAN