Tisková zpráva 9 - 2007

Další díl mezinárodního mistrovství české Republiky se konal 29. července na autodromu v Mostě. Po problémech ve volných trénincích nás v závodě odstřelila porucha elektroniky na výfukové přívěře. Karel Májek alespoò dojel pro body. V současné době se připravuje tým i mladý jezdec na domácí Grand Prix, kde bude náš tým FGR 07 společně s mladým jezdcem z Kloboučků startovat na divokou kartu.

Během volných tréninků se tým potýkal s problémy. Nakonec se podařilo vzniklé závady překlenout a v kvalifikacích stroj fungoval spolehlivě. Po prvním kvalifikačním tréninku, kdy čas na jedno kolo nedosahoval kvalit jako při předcházejícím závodě Mistrovství Evropy, který se v Mostě konal před pár týdny, si Karel v odpolední kvalifikaci spravil chuť při vytrvalém dešti. Jel svůj první “mokrý trénink“ na „velké motorce“ a vedl si výtečně. Zajel pátý čas, s minimální ztrátou na druhého jezdce ve výsledkové listině. V neděli nás však v závodě čekala studená sprcha. Ihned po startu se Karel propadal a ztrácel rychle svou pozici. Problém byl znatelný, motorka nefungovala, neměla výkon, zkrátka nejela. I tak Karel dojel závod, což ho jistě muselo stát mnoho psychických sil. Po dojetí mechanici odhalili příčinu. Zřejmě během startu odešlo ovládání přívěry výfuku. Díky tomu nefungoval servomotor, který přívěru natáčí a přívěra byla v polozavřené pozici. Tzn.: Byl přivřen výfukový kanál.

Karel díky bojovnosti dojel a připsal si alespoò pár bodů. To ho řadí v celkové klasifikaci MčR na 3 místo.

Po schválení společnosti Dorna (organizátor Grand Prix) obdržel Karel Májek divokou kartu na domácí závod Mistrovství Světa, jenž se jede 19.srpna na Masarykově okruhu v Brně. A tak čerstvě patnáctiletý pilot dostane šanci bojovat o kvalifikaci v nejprestižnějším motocyklovém seriálu.

Jiří Šrámek: „Mostecký závod byl pro mě a celý tým velkým zklamáním. Nejvíc mi bylo líto Karla, který byl více než zklamán , že přišel o možnost bojovat o špici. Nicméně to je závada , kterou nemohl nikdo ovlivnit. Co se týká našeho startu v Grand Prix české Republiky, dlouho jsme váhali zda žádat o možnost startu, vzhledem k problémům, které jsme měli. Já jsem však přesvědčen, že si Kája zaslouží dostat šanci ke startu a přinejmenším sbírat tolik potřebné zkušenosti, vždyť teprve před týdnem dosáhl patnácti let! Cílem tak bude jednoznačně kvalifikace do závodu, kterou bych považoval za skvělý úspěch. Významný bude i start českého stroje v seriálu GP, což je po dlouhé dlouhé době! Držte nám tedy prosím palce!