Tréninky s dobrým začátkem a hořkým koncem

První závod zapomenut, o body se budeme snažit poprat zde v Jerezu. Motocykl zaznamenal opět několik změn, když byla namontována další elektronika, díky které je možné přepínat palivové mapy a GPS senzor.
Na úvod druhého závodního víkendu nás přivítalo nevlídné počasí. První volný páteční trénink se sice odjel na suchu, ale jezdci měli problémy se silným větrem. Jasper tento trénink zakončil na pěkné 17. pozici. Druhý volný trénink již počasí nevydrželo a jelo se na vodě. Když se Jasper objevil během deseti minut dvakrát na prvním místě, tak zavládlo nadšení. Ke konci tréninku se mu ale již tolik nedařilo, vyjel mimo trať a zaznamenal doslova motokrossovou vložku. Posledních pět minut již nechtěl riskovat, ale i tak zakončil trénink na velmi dobrém 14. místě se ztrátou 1,5 sec. na prvního Itala Fenatiho.
Opět se projevilo velmi dobré chování podvozku FGR. Na top speedu jsme byli nejrychlejší spolu s motory Honda.
Dnešní třetí volný trénink pokračoval opět na vodě. Jasper se v úvodu pohyboval v první desítce, v polovině zajel do boxu, kde se upravovalo pérování a rychlořazení. Tím jsme ztratili poměrně hodně času a Jasper se propadl za první dvacítku. V posledním kole se mu opět podařilo rychlejší kolo a propracoval se na konečnou 17. příčku. Zklamání však přišlo v odpolední polomokré kvalifikaci, když se tým rozhodl vyměnit mokré obutí za suchou měkkou směs. Jasper jezdil v první polovině tréninku okolo první dvacítky a poté zajel do boxů na přezutí. Toto rozhodnutí se ukázalo jako špatné, protože jezdec české stáje MOTO FGR ztratil jistotu poté, co měl opakovaně problémy udržet motocykl na osychající trati. Na přezutí měl tým počkat až na samý závěr tréninku, kdy trať zcela oschla. I přesto, že Jasper skončil na chvostu, se tým pokusí při zítřejším závodě bojovat o tolik vytoužené první body.

Josef Kubíček, manažer:
"Opravdu bych chtěl znovu vyzdvihnou super práci našeho týmu jak v přípravě na závody, tak zde na samotných závodech. Je vidět, že i Jasper se hodně snaží, což nás naplòovalo velkou nadějí v dobrý výsledek v měřeném tréninku. Věřím, že i přes nepovedenou kvalifikaci nejsme bez šancí na vytoužený bodík. Zítra to bude opět loterie s názvem počasí".