Tým MOTO do závodů nenastoupil

Pátý závodní víkend IDM asi nemohl dopadnout hůře. Po pátečním volném trénování se nastavoval motocykl na sobotní kvalifikaci. Především se měnili převody, protože vzhledem k váze Lukase Trautmanna a kopcovitému terénu to nebylo nic jednoduchého. Každopádně zrychlování v každém tréninku i slušná rychlost na dlouhých rovinkách byl dobrý předpoklad zajet v kvalifikacích alespoò druhou řadu.
Lukas si opět vylepšoval své maximum, ale ve svém nejrychlejším kole, kdy měl rozjetý slušný čas s nejrychlejšími dvěma průjezdy byla pro pád vyvěšena červená vlajka. 14. místo tak tým MOTO FGR nebral vážně a podle dat bylo znát, že je v silách jezdce i motocyklu znatelné zlepšení. Ve druhé odpolední sobotní kvalifikaci
Lukas opět tlačil čas dolů, ale ve čtvrtém kole přišel tvrdý highsider. Jezdec českého týmu byl dost pobouchaný a byl převezen do nemocnice na vyšetření a rentgen. Bohužel se potvrdilo zlomení pravého zápěstí, což znamenalo konec závodního víkendu. Lukas bude dělat vše pro to, aby se co nejdříve uzdravil a byl připraven na další závod Red Bull rookies cup do Brna. 


Miroslav Felgr, majitel týmu:

„Těžko se něco hodnotí, když není pořádně co. Podle dosažených dat však víme, že na tomto kopcovitém okruhu bychom s největší pravděpodobností o první pětku nebojovali. Lukas je bojovník a byl vidět v každém tréninku progres. V první kvalifikaci byla škoda, že si nechal rychlá kola až na samý závěr, která byla bohužel pro nás dříve odmávnuta a do posledních dvou minut již nemělo cenu nastupovat. A jak dopadl druhý trénink již víte ze článku. Je také vidět, že závod od závodu všechny týmy motory ladí a bude těžší a těžší se prosadit, i když máme kitové ze světa, zvlášť s KTM držet krok bude obtížné. Nejdůležitější je, aby se dal Lukas brzy dohromady. Dalším naším závodem bude zřejmě začátkem září další podnik IDM na Sachsenringu.