Tým MOTO FGR je po kvalifikaci v Sepangu spokojen

Patnáctý závod sezóny, druhý se španělským jezdcem „Pepé“ Rodriguezem. Po úvodním seznamování s motocyklem FGR v Japonsku se čekalo výraznější zlepšení právě zde, na malaysijském okruhu v Sepangu.
Závodnímu víkendu předcházela zásadní úprava podvozku, která se projevila hned v prvním tréninku, kdy se Josepovi podařilo zajet 22. místo. Ve druhém se mu dařilo stejně, takže po prvním dnu mu toto umístění zůstalo. Příjemné také bylo, že po nějaké době jsme opět obsadili vrchní příčky v top speedu, kdy motocykl FGR byl celkově třetí a mezi Hondami vůbec nejrychlejší.
Na poslední volný trénink jsme dnes zkusili na druhou polovinu tréninku měkčí zadní gumu, ale neosvědčilo se to a motocykl v některých pasážích tratě klouzal. I tak došlo ke zlepšení o 0,7 sec., a 21. místo dávalo příslib do odpolední kvalifikace.
Na osychající trati jsme zvolili mokrou směs, stejně jako asi dalších deset jezdců ale trať rychle osychala, takže došlo na přezutí již po prvním kole. Přihodila se však trochu komická situace, když Josep přejížděl ze stanu přes mokrá místa a v kluzkém podchodu pod tribunou mu uklouzlo zadní kolo a lehce upadl. Mechanici narychlo narovnali ohnuté řídítko a jezdec mohl pokračovat dál. V první polovině kvalifikace jezdil sám a zkoušel tvrdší nastavení přední vidlice. Po výměně obutí začal zrychlovat, když svoje nejlepší kolo zajel za francouzským jezdcem Rossim. Stačilo to nakonec na 23. místo, kousek za úplnou spokojeností. Podle vyhodnocených dat a podle vyjádření jezdce tým ví, že měl na lepší umístění. Na zítřejší warm up zkusíme upravit převodovku a uvidíme, jak se práce mechaniků a pilota zúročí v závodě samotném. Je také příjemné, že Josep porazil v kvalifikaci všechny tři své soupeře z letošního španělského mistrovství, Němce Amata, Angličana McPhheho a Španěla Marqueze.


Josep Rodriguez, jezdec:
„Jsme moc rád, že jsem dostal u týmu MOTO FGR důvěru a šanci na závěr sezóny. Vyřešili jsme tu problémy s nastavením podvozku, které jsme měli v Japonsku, a cítím se na této motorce skvěle. Ve španělském mistráku jezdím na podvozku FTR a máme s ním pořád trable, když vyřešíme jeden problém, vyskytne se druhý. Tento víkend probíhá bez problémů, trénink od tréninku zrychluji a cítím, že to bude zítra dobrý závod. Stala se z nás dobrá parta, bez toho by ani nešel pořádný výsledek zajet."


Miroslav Felgr, majitel týmu:
„Kvůli svému zdraví sleduji víkend ze svého bydliště. O to to jsou pro mě větší nervy sledovat tréninky u televize :o). Jsem moc rád, že si tým s Josepem a Josep s motorkou rychle porozuměl. Podle informací, které se ke mně dostaly je Josep veselý a příjemný klučina, který hltá každé slovo, aby mohla jeho výkonnost růst. Je vidět jeho disciplinovanost a tvrdá výchova ve španělském mistrovství. Celý tým odvádí skvělou práci a na dálku jim za to děkuji. Závody nás začali opět bavit“!