V Německu jako na houpačce

U našich sousedů pokračoval již osmý závod MOTO GPa okruhu Sachsenring. Jeli jsme sem v očekávání dobrého výsledku, neboť tato trať patří mezi Jasperovy oblíbené. Proměnlivé počasí však ovlivnilo celý víkend.
Páteční volné tréninky nedopadly dle očekávání, když v prvním Jasper Iwema obsadil 23. a ve druhém až 30. místo. Nastavovalo se především vstřikování.
V sobotu se upravovalo nastavení zadního tlumiče, ale na pořadí v posledním volném tréninku to vliv nemělo.
Odpolední kvalifikace se jela na vodě a Jasper si od začátku počínal slibně, když se v první polovině držel v top ten. Poté se začal propadat, ale zopakování nejlepšího kvalifikačního výsledku z prvního závodu v Kataru – 17. příčka, nám dávala naději na dobrý závod.
Neděle nezačala vůbec dobře, warm up nevěstil nic dobrého, z 33. místa bylo jasné, že se Jasper pouze vozil.
Před startem naší kubatury MOTO 3 začalo opět pršet, přidaly se kroupy a závod byl odložen. Mechanici nastavili motocykl FGR na mokro a čekali, co nám počasí znovu vyvede. Po startu si Jasper uhlídal 17. místo, v sedmém kole ho předjel Španěl Faubel a Jasper jezdil osamocen na 18. místě, když se nedokázal Faubela udržet. Další soupeři byli za Jasperem s odstupem více než 10 vteřin. V polovině závodu však začala osychat trať a velmi výrazně se zvedla teplota o více než 15 stupòů. Díky tomu se nám motocykl, který byl nastaven na mokrý závod, začal přehřívat a Jasper musel nedobrovolně odstoupit. O to větší škoda, když si držel slušný odstup na soupeře a dle pozdějšího vývoje závodu přišel o téměř jistou bodovanou pozici.
Troj závod zakončíme příští týden v italském Mugellu, kde se jede 15. července.
Jasper Iwema :
„Byl to pro nás náročný víkend, hlavně v suchých podmínkách. Ale v mokré kvalifikaci jsem předvedl pár dobrých kol a skončil na 17 místě. Závod se jel znovu na vodě a po dobrých úvodních kolech jsem si držel ve velké skupině svoje umístění ze startu. Po 8 kolech jsem udělal pár chyb a ztratil kontakt s jezdci přede mnou a dlouho jezdil osamocen. Trať začala osychat a já jel dále v dobrém rytmu, když 10 kol před koncem mi vylítla voda a závod pro mě skončil. Škoda, mohlo to být umístění v top 15. Každopádně příští týden je Mugello a my se o podobný výsledek pokusíme znovu!“