Vítězství Evropského poháru pro FGR hned v prvním závodě!

První závod Alpe Adria Cupu spojeného s Evropským pohárem se jel poslední květnový víkend na maďarském Pannoniaringu, když ve třídě 125 GP se sešlo 27 jezdců. Tým MOTO FGR angažoval na tuto sezónu Maďara Alena Gyorfiho a Itala Michela Zoncu, který poprvé seděl na ostré stopětadvacítce a okruh byl pro něho také cizí.

Začátek sezóny byl stížen tím, že náš tým neměl odtrénovaný ani kilometr, protože ještě týden před závodem jsme nevěděli jména jezdců. Z tohoto důvodu se také nemůžeme účastnit MMčR, protože takto rychlé získání licence by bylo nemyslitelné.

Ve čtvrtek jsme otestovali obě motorky v pěti trénincích a vše fungovalo bez problémů. V pátečních volných trénincích měl Michel Zonca lehký pád, který ho poznamenal do prvního sobotního měřeného tréninku, v kterém nejel podle představ. Alen Gyorfi se postupně zlepšoval, ve druhém tréninku však čas z prvního nepokořil a na roštu z toho bylo osmé místo. Zonca se ve druhém tréninku o dvě vteřiny zlepšil a patřila mu jedenáctá příčka. Jeho radost z ježdění byla neuvěřitelná.

Start se povedl Alenovi, když do první zatáčky šel jako čtvrtý, prvním kolem projížděl šestý. Trochu štěstí ho posunulo na třetí příčku v Alpe Adria cupu, kde bojoval o druhé místo s Lukášem Rážkem, který na tomto okruhu v roce 2004 na naší motorce zvítězil. Radoval se nakonec o 2 tisíciny Lukáš, když loket na loket dojeli s Alenem v nádherném finiši ! Suveréně vyhrál nestor Gnani, druhý byl v AA Cupu Rážek a třetí místo tedy patřilo Alenovi Gyorfimu, který vyhrál Evropský pohár, který se jel při tomto šampionátu a týmu po dlouhé odmlce udělal obrovskou radost !

Michel Zonca odstartoval mezi posledními, za tři kola vše dohnal a jezdil na devátém místě. V polovině závodu bohužel ze sedmého místa vyjel z trati a nedokázal již svojí chybu zvrátit a dojel na 16. pozici.

ým MOTO FGR děkuje za podporu sponzorům a všem, kteří na nás přes některé neúspěchy nezanevřeli.