Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

07.12.2009 Soutěž o mikinu FGR


Soutěž o mikinu FGR
Pří správném zodpovězení těchto pěti otázek
budete slosováni a tři z Vás získají mikinu
FGR. Odpovědi s adresou a Vaší velikostí
zasílejte na motofgr@motofgr.com :

1. Kolik jezdců již jelo za tým MOTO FGR ?
2. Kolik vyhraných závodů má tým MOTO FGR ?
3. Kolik pole position má tým MOTO FGR ?
4. Ve kterém roce mě tým nejvíce závodů ?
5. Kolikátý kalendář MOTO FGR je ten letošní?

26.11.2009 Kalendář 2010


Již třetím rokem jsme pro Vás připravili náš kalendář.
Pro velký ohlas v loňském roce jsme rozšířili počet stránek o dvojnásobek.
Opět ho prodáváme za nákladovou cenu, která letos činí 150,- Kč +
poštovné.
Objednávky posílejte na mail motofgr@motofgr.com

02.11.2009 Vyhlášení výsledků MČR


Druhý říjnový víkend proběhlo vyhlášení vítězů za uplynulou sezónu 2009 v rámci českého mistrovství. Z našeho týmu se vyhlášení zúčastnil pouze Láďa Chmelík, který si přišel převzít pohár za Mistra ČR v kategorii junior.

07.10.2009 Výstava Ústecký autosalon


Náš tým vystavoval na tradiční domácí výstavě Ústecký autosalon, kterého se každoročně účastní více než 3.000 diváků. Kromě naší motorky i s Láďou Chmelíkem a motoru FGR 2500 V6 byly k vidění také zajímavé parní stroje a také téměř kompletní historie motocyklů JAWA. Počasí vyšlo na výbornou, takže i doprovodný program Mirka Lysého a dalších aktérů dopadl na výbornou.

15.09.2009 IDM Hockenheim (11.-13.9.2009)


K poslednímu závodu letošní sezony odjel náš tým na německý Hockenheimring, kde se konalo finále IDM. Bohužel autobus, ve kterém tým jel, měl při cestě před Norimberkem drobnou poruchu, takže se musel vrátit do čech a ve vypůjčeném kamionu se vydal podruhé směr Hockenheim. Díky poruše jsme první volný trénink v pátek nestihli. I tak jsme ještě absolvovali 3 tréninky. V sobotu jsme odjeli 2 měřené, po nich Láďa obsadil 31.místo a Sebastian, protože absolvoval pouze několik kol kvůli problémům se spojkou, byl na roštu poslední. Start do závodu se Láďovi povedl, odstartoval kolem 27. místa. Po vítězném souboji s Thomasem wan Leuwenem dojel skupinku bojující o 20. místo. Bohužel drobná materiálová závada jeho snažení po 14-ti kolech ukončilo. Sebastian se po 5 kolech z důvodů vysokých detonací rozhodl zajet do boxů. Zvítězil Marcel Schrotter před Marvinem Fritzem a Lucou Grunwaldem. V celkovém pořadí vyhrál Schrotter před Fritzem a naším Karlem Peškem. Tým čeká do konce roku účast na několika výstavách, na které jste srdečně zváni.

14.09.2009 MMČR Hungaroring


Poslední závod Alpe Adria Cupu a Mezinárodního Mistrovství české Republiky se konal jako již tradičně první týden v září na maďarském Hungaroringu.Tým vyjel se stálým jezdcem Ladislavem Chmelíkem a domácím Alenem Gyorfim, který za nás v loňské sezóně odjel tři závody. Ve čtvrtek jsme testovali,neboť v pátek byl volný den. Hlavně pro Láďu byl čtvrtek důležitý, neboť se s touto náročnou tratí seznamoval.
První sobotní měřený trénink se jel na vodě, Alen obsadil 3. a Láďa 7.místo. Na odpoledne se počasí umoudřilo, Láďa se dostal na páté místo a Alen startoval z místa devátého. Start do závodu se ani jednomu z našich jezdců nepovedl,odstartovali kolem 12.místa.Raketový start předvedl matador Gabriele Gnani, který zvítězil s 12 sekundovým náskokem.Láďa s Alenem se postupně probíjeli dopředu. Láďa bohužel nezopakoval další rychlé časy jako ve třetím kole a skončil celkově šestý.
Z českého mistrovství to stačilo na čtvrté místo, které Láďovi patří i v celkovém hodnocení českého mistroství. V juniorech si šel pro pohár za třetí místo, které mu stačilo na to, aby se stal mistrem republiky v této kategorii.
Alen za celý závod nenašel správný rytmus a dojel na 8.místě. Další závod nás čeká již o nadcházejícím víkendu na německém Hockenheimu, kde se koná poslední díl IDM a také zřejmě poslední závod našeho týmu MOTO FGR.

26.08.2009 IDM ASSEN (21.-23.8.2009)


Předposledním sedmým dílem pokračovalo prestižní mistrovství německa IDM. Tým vyrazil na cestu dlouhou téměř 1000 km ve středu ráno. V pátek ráno se seznamovali oba jezdci s tratí třemi tréninky, z nichž poslední byl první kvalifikační. V sobotním měřeném tréninku již jezdci šanci na zlepšení nedostali,neboť po pár kolech začalo pršet,většina jich zajela do boxů a vyjela až na poslení tři kola. Sebastian měl navíc špatnou vzpomínku, když na tomto okruhu před dvěma lety hned v prvním tréninku nepříjemně havaroval. Po obou trénincích obsadil Láďa 32.místo a Sebastian 35.místo. Nedělní závod začal tentokrát v 16:15.
Raketový start předvedl suverén IDM Marcel Schrotter. Z našich jezdců se start povedl lépe Láďovi, avšak ve druhém kole se před něho Sebastian dostal, předjel několik jezdců, ale na lepší než na 26. místo ze 44 závodníků to nebylo. Láďa se v souboji ve čtvrtém kole při předjíždění střetl s jedním holandským soupeřem, který ho srazil a závod pro něj předčasně skončil.
Za 14 dní nás čeká závod Alpe Adria Cupu a Mezinárodního mistrovství ČR na maďarském Hungaroringu.

26.08.2009 Moto FGR při závodě Mistrovství světa v Brně (14.-16.8.2009)


Ústeckoorlický tým se zúčastnil GP v Brně na Masarykově okruhu s Ladislavem Chmelíkem. Sebastian Kreuziger bohužel divokou kartu neobdržel. Třídenní cyklus začal jako obvykle v pátek. Tréninky se nyní zredukovaly, takže v pátek v poledne nás čekal první volný, v sobotu ráno druhý volný a odpoledne jediná kvalifikace.
Celý víkend svazovala Láďu nervozita, proto zůstaly časy za očekáváním. Také nás postihly 2 pády, v sobotu ráno a bohužel také v nejhorší možný moment, v nedělním warm-upu. V tréninku jsme skončili na předposledním 35.místě. Po startu jel Láďa 33., poté se propadl o 2 místa a celý závod bojoval s chorvatem Ivanem Višákem. Oba jezdci se několikrát předjeli, v cíli byl pak šťastnější Višák. Láďovi v celkovém hodnocení patřilo 29. místo a pro náš tým je to první dojetý závod v mistrovství světa.
Zvítězil Nicolas Terol před Julianem Simonem a Andreou Iannonem. Chceme poděkovat všem, kteří nám s náročnou přípravou na závody pomáhali a fanouškům, především z přírodní tribuny C.
Tým odjíždí tento týden na další závod německého mistrovství IDM do holandského Assenu.

11.08.2009 Divoká karta pro tým MOTO FGR


Po dvou letech uvidí fanoušek český motocykl FGR na MOTO GP v Brně, které se jede již tuto neděli. Tentokráte bude ústeckoorlický tým bojovat o kvalifikaci do závodu s šestnáctiletým Láďou Chmelíkem z Vlčkovic v Podkrkonoší, který bude mít startovní číslo 67. V sedmileté historii týmu to bude druhé představení na mistrovství světa, které je také cílem tohoto projektu, říká Miroslav Felgr, manažer a majitel tohoto ambiciozního týmu. Tuto sobotu můžete sledovat kvalifikační trénink třídy 125 ccm ve 13 hod. na Nova sport. Tým pojede v upravených modro-oranžových barvách. V neděli je závod jako již tradičně v 11 hodin. Tímto zveme všechny fandy motoristického sportu a české značky FGR na tento svátek na Masarykův okruh.

22.07.2009 ALPE ADRIA Cup A MMČR Most (10.-12.7.2009)


Předposledním dílem pokračovalo Mezinárodní Mistrovství české Republiky v rámci seriálu Alpe Adria Cupu v Mostě. V pátek byly na programu tradiční volné tréninky, v sobotu už byly na programu kvalifikační.
V tom si velmi dobře vedli oba jezdci. Nejenže naši piloti stáli v 1.řadě (Láda 4.místo), Sebastianovi se podařilo trénink vyhrát a zajistil týmu MOTO FGR druhé pole position v jeho sedmileté historii.
V závodě Sebastian odstartoval třetí,velmi brzy se však dotáhl na německou závodnici Katrin Meyer, se kterou svedl po celý závod několik soubojů, z nichž některé končili třením kapot. Bohužel Sebastian ztrácel vždy na cílové rovince o 20 kg lehčí závodnici. Šťastnější v závěru byla nakonec Katrin, která zvítězila o 0,022 vteřin právě díky výjezdu z poslední zatáčky před cílem. Láďa Chmelík ostartoval kolem 7.místa,prvním kolem však projížděl až jako třináctý. Pak našel správný závodnický rytmus a dral se rychle kupředu.V cíli to stačilo na páté místo celkově, 2.místo v českém mistrovství a 1.místo v juniorech. Navíc zajel i nejrychlejší kolo závodu.
Láďa Chmelík také obdržel divokou kartu na MOTO GP do Brna, které se jede 16.srpna. Tým bude nyní usilovně testovat nový materiál a ještě neví, zda se zúčastní německého mistrovství IDM v německém Schleizu na začátku srpna kvůli přípravám před mistrovství světa.

22.07.2009 IDM Salzburgring (3.-5.7.2009)


Pátým dílem pokračoval seriál IDM, který se tentokrát přesunul na rakouský Salzburgring.Po dvou měřených trénincích (druhý se jel za deště), obsadil Láda 31.místo a Sebastian byl o pár tisícinek za ním - 32.místo. Start do závodu se oběma pilotům povedl,závod byl však pro pád dvou jezdců ve druhém kole přerušen.
Opět slušný start nebyl Ládovi nic platný,neboť po dvou kolech byl nucen vzdát.Sebastian bojoval o 24.místo, v závěru však soupeři podlehl.Zvítězil Karel Pešek o 0,03 s před Marcelem Schrotterem. Náš tým se o víkendu 10.-12.7. zúčastní seriálu Alpe Adria Cupu a MMČR na domácím okruhu v Mostě, kde bude chtít bojovat o vítězství.

22.07.2009 Alpe Adria Cup a MMČR BRNO (26.-28.6.09)


Čtvrtým závodem pokračovalo Mezinárodní Mistrovství české Republiky (Memoriál Františka Šťastného). Náš tým vyjel opět s německým jezdcem Sebastianem Kreuzigerem a Ladislavem Chmelíkem. Sebastian jel v Brně vůbec poprvé,takže páteční ježdění bylo spíše seznamovací.Po prvním sobotním kvalifikačním tréninku byl Sebastian 6. a Láďa 7. V odpoledním tréninku si německý pilot zlepšil čas o 1 vteřinu. Šesté místo na startu mu však zůstalo.Láďa se již nezlepšil,na startovním roštu stál vedle Sebastiana. Na prvním místě stál Marcel Schroetter ve výborném čase 2:10,760. Start měli oba naši piloti slušný, pohybovali se kole osmého místa,bohužel však ve 3.kole začalo pršet a závod byl přerušen.Po restartu však Sebastian zajel ve druhém kole do boxů kvůli příliš nízké teplotě motoru. Láďa bojoval o sedmé místo s Vavroušem, který nakonec upadl a našemu jezdci toto místo zůstalo. V bodování českého mistrovství to bylo čtvrté místo a Láďa si šel letos poprvé pro pohár za druhé místo mezi juniory. Po strhujícím závěru zvítězil Jakub Kornfeil před Marcelem Schrotterem. Děkujeme sponzorům a fanouškům za návštěvu boxu a budeme se těšit na další pokračování tohoto seriálu v termínu 10.-12.7.2009 na mosteckém autodromu.Příští týden nás však čeká 5.pokračování německého IDM na Salzburgringu.

22.07.2009 IDM Sachsenring (19.-21.6.2009)


Čtvrtý závod IDM byl na pořadu třetí červnový víkend.Tento závod absolvovali i jezdci z Mistrovství světa (Bradl, Folger, Krummenacher). Smolný víkend pro nás začal již v pátek odpoledne,kdy Sebastian po závadě upadl. Po měřených sobotních trénincích obsadil Sebastian Kreuziger 27. místo ze 44 jezdců, Láďa Chmelík byl 41. Bohužel i v měřeném tréninku měl Sebastian pád.

Dvě hodiny před závodem pršelo,ale trať stačila do závodu, který se jel v pravé poledne, oschnout. Jasně nejlepší reakci předvedl Jonas Folger, následován Schrotterem a Fritzem. Sebastian odtartoval 25. a Láďa 39. Bohužel Sebastian ve druhém kole kvůli olejové skvrně potřetí o tomto víkendu upadl.Ve chvíli, kdy měl Jonas Folger velký náskok,upadl jeden ze závodníků, který zůstal na trati a závod byl přerušen. Ve druhé části se se pořadí na čele trochu změnilo,závod byl zkrácen na 15 kol.Zvítězil Folger před Kornfeilem a Schrotterem. Láďa Chmelík dojel na 30.místě.

Příští víkend (26. – 28. 6.) se v Brně koná další závod Alpe Adria Cupu a MMČR ,na který zveme sponzory a fanoušky našeho týmu. Najdete nás v boxu č. 6.

10.06.2009 Alpe Adria Cup a MMČR Pannoniaring, MAĎARSKO


Dalším závodem,kterého se náš tým zúčastnil byl 3. díl seriálu Alpe Adria Cupu a MMČR na maďarském Pannoniaringu. Tým opět vyjel se Sebastianem Kreuzigerem a Láďou Chmelíkem.V trénincích panovalo ideální počasí,kromě druhého měřeného tréninku,kdy foukal silný vítr a málokterý závodník se již dokázal zlepšit. [odstavec]Oba naši závodníci se vešli do druhé řady, Sebastian stál na startovním roštu pátý, Láďa pak osmý, když se mu nepodařilo zajet v měřených trénincích časy jako ve volných. V závodě, který se jel za nepříznivého počasí na vodě,odstartoval Láďa šestý a Sebastian osmý. Německý pilot se během dvou kol dostal na 5.místo,ve druhé zatáčce 4.kola ho však Chorvat Ivan Višák vyvezl mimo tra

10.06.2009 IDM NURBURGRING


Dalším závodem,kterého se náš tým zúčastnil, byl třetí podnik prestižního německého mistrovství IDM na Nurburgringu.Tým vyjel jako na Oscheslebenu s Ladislavem Chmelíkem a německým pilotem Sebastianem Kreuzigerem. Lépe se po čtyřech volných a dvou měřených trénincích umístil Sebastian – 28.místo, který měl v prvním volném tréninku lehký pád. Lad’a se umístil na 35.místě.[odstavec]Start se lépe povedl Sebastienovi, který odjel na 25. místě, kdežto Lád’a odstartoval mezi posledními.V závodě se pak oba probíjeli ze své skupiny vpřed, Sebastian se nakonec dostal na 19.místo. Na kýžené body mu chybělo pouze 7 vteřin. Je sice ještě znát, že neseděl na motorce osm měsíců, ale věříme, že v dalším závodě již body přijdou. Lád’a dojel po váhavém výkonu na 26.místě. Po krásném souboji zvítězil na cílové čáře Marcel Schrotter před Karlem Peškem a třetím Slovákem Jakubem Jantulíkem.Dalším závodem pro náš tým bude o nadcházejícím víkendu druhé pokračování seriálu Alpe Adria Cupu a MMČR na mad’arském Pannoniaringu, opět s oběma našimi jezdci

10.06.2009 Alpe Adria CUP a MMČR Brno


Druhým dílem pokračovalo Mezinárodní mistrovství české republiky a Alpe Adria Cupu v Brně.Náš tým se nemohl zúčastnit prvního z důvodu časové kolize s německým mistrovstvím. Tentokrát tým vyjel pouze s Ladislavem Chmelíkem,neboť německý pilot Sebastian Kreuziger byl časově zaneprázdněn.V prvním měřeném tréninku obsadil Láďa 9.místo,ve druhém se již nezlepšil,startovní pozice však zůstala stejná.[odstavec]Láďovi se start nepovedl a odstartoval kolem 20.místa.Závod se jel pouze na 8 kol,Láďa však předjel několik závodníků,pak bojoval s Michalem Práškem a dojížděl Petra Zářeckého. Bohužel měl kontakt s jedním ze závodníku,který měl o kolo méně a musel vyjet z ideální stopy..Nakonec Láďa s Práškem prohrál 0,143 sekundy a dojel na 10 místě, v českém mistráku na šestém. Zvítězil Jakub Kornfeil před Karlem Peškem a Gabrielem Gnanim. Dalším závod je třetí podnik německého mistrovství IDM na Nurburgringu.

10.06.2009 IDM Oschersleben (15.-17.5.2009)


O tomto víkendu se náš tým zúčastnil druhého závodu německého mistrovství na okruhu Oschersleben. Týden před závodem se tým dohodl na spolupráci s německým jezdcem Sebastianem Kreuzigerem.Stálý jezdec týmu Ladislav Chmelík samozřejmě nechyběl.V tréninku obsadil Sebastian 33.místo a Láďa byl 40. [odstavec]Propustnost trati byla 44 závodníků, přičemž bylo přihlášeno 53. Start se povedl Ládovi, který se dostal na 25.místo,kdežto Sebastian odstartoval poslední. Láda byl bohužel v 1.kole sestřelen jedním z německých jezdců a závod pro něj předčasně skončil.Sebastian se postupně probíjel dopředu, po několika předjetí a odstoupení závodníků se propracoval na 23.místo, na kterém také dojel.Nutno podotknout,že se motocykly za celý víkend nepodařilo nastavit na optimální výkon. O nadcházejícím víkendu nás čeká závod v Brně(v rámci Alpe Adria Cupu a MMČR), na kterém budeme startovat jenom s Láďou Chmelíkem. Tímto zveme všechny naše sponzory a fanoušky na Masarykův okruh.

28.04.2009 První závod v letošní sezóně na IDM v německém Lausitzu


Tým MOTO FGR se vydal poslední dubnový víkend změřit poprvé v letošní sezóně síly s konkurencí. Závodů se zúčastnil pouze Láďa Chmelík, s Kubou Kornfeilem se tým zatím nedohodl.
Láďa již v pátečních volných trénincích zaznamenal znatelné zlepšení oproti loňskému roku. V prvním sobotním tréninku zajel 31. čas z padesáti startujících. Ve druhém tréninku již svůj čas díky lehkému pádu ve třetím kole nezlepšil a klesl o dvě pozice.
Start se Láďovi nepodařil, odstartoval okolo čtyřicátého místa, prvním kolem projížděl na 36 pozici. Poté se probil startovním polem na 28. místo, kde bojoval s holandským závodníkem. Na cílové pásce za ním nakonec o 3 tisíciny zaostal. Svůj čas si oproti loňskému závodu vylepšil o téměř 5 vteřin, když na bodované patnácté místo ztrácel 2 vteřiny na kolo. Jeho zapálení je příslibem pro další závod německého mistrovství v Oscherslebenu.