Aktuality

2023 2020 2016 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 2004 2003 

16.12.2013 Sedmý kalendář MOTO FGR


Po roce je opět k prodeji za nákladovou cenu 150,- Kč kalendář MOTO FGR ve velikosti A3. Objednávat můžete na mailu felgr@motofgr.com, pošleme na dobírku, která je dle sazebníku 120,- Kč. Možné je si vyzvednout kalendář v sídle firem FPOS a MOTO FGR.

09.09.2013 Gbelec zařídil dvě vítězství pro MOTO FGR


Na poslední závod šampionátu Alpe Adria Cup odjížděl tým MOTO FGR s mladým talentem Martinem Kbelcem především na zkušenou. Přeci jenom najet na neznámém motocyklu pouhých 130 km na motokárové trati a odjet na závody není úplně běžné. Martin je ovšem vyjímečný talent a po několika kolech se s motocyklem skamarádil tak, že se tým porovnání se zkušenějšími jezdci nebál.

více...

05.09.2013 Na Slovakiaring s talentem Gbelcem


Ústeckoorlická stáj se tento víkend nezúčastní plánovaného závodu IDM na německém Sachsenringu. Důvodem je již vyléčené zranění zlomeniny předloktí jezdce Lukase Trautmanna, který se rozhodl neriskovat v ostatních šampionátech kromě Red Bull rookies cupu. Bohužel i tam přes svůj váhový handicap může bojovat okolo desátého místa a proto se již připravuje na třídu MOTO 2.

více...

06.08.2013 Tým MOTO do závodů nenastoupil


Pátý závodní víkend IDM asi nemohl dopadnout hůře. Po pátečním volném trénování se nastavoval motocykl na sobotní kvalifikaci. Především se měnili převody, protože vzhledem k váze Lukase Trautmanna a kopcovitému terénu to nebylo nic jednoduchého. Každopádně zrychlování v každém tréninku i slušná rychlost na dlouhých rovinkách byl dobrý předpoklad zajet v kvalifikacích alespon druhou řadu.

více...

09.07.2013 Vítězství FGR bez větší konkurence


Od prvního letošního svezení v šampionátu Alpe Adria si náš tým představoval trochu více. Kdo viděl startovní listinu, asi ho přepadl smutek z toho, jak že si to nová třída MOTO 3 v ČR vede. Nicméně máme závazky vůči partnerům, které se musí plnit a tento závod jsme měli dlouhodobě naplánovaný. Ve třech pátečních volných trénincích jsme pracovali především na přenastavení motorky pro Lukase Trautmanna a jeho velmi agresivní styl.

více...

03.07.2013 FGR do Mostu s Trautmanemm


Tým MOTO FGR se tento víkend zúčastní doplňkově závodu Alpe Adria a Mezinárodního mistrovství ČR na okruhu v Mostě. K pódiovému umístění by měl přispět rakouský závodník Lukas Trautmann, který se účastní již třetí rok šampionátu juniorů Red Bull rookies cup. V loňském roce skončil celkově na slušném pátém místě. V minulosti byl Lukáš členem týmu Šrámek racing promotion, kde sedlal dvoutaktní Hondu 125 GP.

více...

25.06.2013 IDM na Oscherslebenu


Náš tým se vydal na další podnik německého mistrovství s cílem napravit předchozí sedmé a deváté místo a odvézt si alespoň z jednoho závodu kýžené umístění v první pětce. Velkou pomocí nám byly otec a syn Látrovi, kteří měli za úkol obsluhovat elektroniku 2D a být technickými poradci našemu jezdci Láďovi Chmelíkovi. Pátek Láďa začal osmým místem, ale progres během dalších tréninků nebyl tak velký jako u ostatních závodníků, což znamenalo pokles na zadní příčky.

více...

13.05.2013 První závody Chmelíka u FGR v nové třídě


Belgický Zolder, neznámá trať byla naše první zastávka v letošní sezóně IDM. Zajímavý, ale poměrně nebezpečný okruh byla očekáváním, jak že to vlastně bude z konkurencí v letošní sezóně. Cílem před sezónou bylo dojíždět do první pětky, ale ani v jednom závodě se nám tento výsledek nepodařilo zajet. Páteční volné tréninky Láďa započal pěkným čtvrtým místem a ukončil na sedmé pozici.

více...

23.04.2013 Na úvod sezóny Evropský pohár v Brně


Náš tým MOTO FGR se vydal po komplikovaném začátku sezóny kvůli počasí na úvodní závod evropského poháru CEMC. Dva naplánované testovací turnusy na Pannoniaringu a Slovakiaringu byly zrušeny kvůli počasí, takže jsme museli vzít zavděk dvou dnům testování v Mostě a jednomu v Brně. To není příliš vzhedem k tomu, že náš jezdec, Láďa Chmelík, jede letos na motocyklu specifikace MOTO 3 prvně.

více...

28.03.2013 Podepsáno s Chmelíkem!


Ústeckoorlická stáj MOTO FGR pojede po třech letech opět s Láďou Chmelíkem z Vlčkovic v Podkrkonoší. Tento jezdec se vrací do týmu, ve kterém má odjeto již 23 závodů a stal se v něm v roce 2009 juniorským mistrem republiky.
Cílem letošní sezóny bude jeden ze šampionátů mistrovství Německa IDM nebo Evropského poháru CEMC. Rozhodnutí přijde až po oficiálním testu IDM, který se jede za týden na Lausitzringu. Doplňkově je do kalendáře doplněn český mistrák v Mostě. Cíle jsou pro letošek určeny hodně vysoko. Láďa je loňský vicemistr IDM, takže úspěchem bude pouze, pokud bude celkové umístění do třetího místa. Tým MOTO FGR pojede se stejným motocyklem, se kterým absolvoval loňskou sezónu MOTO GP.
Miroslav Felgr, majitel týmu: „Pro letošek jsme chtěli českého jezdce, tak, jako každý jiný rok. Jednali jsme i s Láďovým bratrancem, Mírou Popovem, ale požadavky byly pro nás nereálné. Ve hře byl i Kája Hanika, který testoval náš motocykl loni po mistrovství světa v Brně a jel velmi rychle. Doba je však zlá a naše firma celou sezónu ze svých neutáhne. Láďa Chmelík podvozek FGR dobře zná, motocykl jako celek funguje výborně, takže věřím, že letošní sezóna bude patřit mezi povedené a že se náš jezdec s motorkou rychle skamarádí. V pátek jsme měli testovat na Pannoniaringu, ale přes noc tam napadl sníh, tak jsme museli tento víkend zrušit.Doufám jen, že za týden nebude v Německu počasí podobné. Do této chvíle nemáme daný pevný kalendář, bude záležet na konkurenci jednotlivých šampionátů. Nemůžeme si kvůli partnerům dovolit jet ve třídě, kde pojede třeba jenom pět závodníků. Budeme také usilovat o některou z divokých karet.